ABD Profesyonel Ligi’nde son durum

ABD Profesyonel Voleybol Ligi: Athletes Unlimited (AU), Mart ayında Texas eyaletinin Dallas şehrinde başlamıştı. Dünyanın her yerinden birçok yıldız voleybolcuya ev sahipliği yapan lig, başlangıcından itibaren birçok hikayeye sahne oldu.

Bunlardan birisi, sezona İtalya’da başlayan Amerikalı sporcu Taylor Fricano’nun sakatlığı sonucu uygun tedavi edilmemesi ve sakat bir şekilde oynatılmak istenmesi sonucu 24 saat içerisinde sözleşmesini feshederek AU ile anlaşmasıydı. Taylor Fricano, bu tatsız deneyiminin üzerine AU’da geçirdiği haftalarla ilgili bir röportaj verdi. Bu röportajda İtalya’dayken depresyon ile mücadele ettiğini açıklayan Fricano, o dönem kendi kendisini dahi tanıyamadığını ve uzun süre terapi aldığını belirterek: “Voleybola olan sevgimi kaybettiğimden endişelenmiştim, ama Athletes Unlimited bana bu sevgiyi geri kazandırdı. Burada pozitif, insanı motive eden kadınlarla birlikte olmak bana umut verdi ve bir anlamda voleybola tekrar aşık oldum.” şeklinde konuştu.

Bir diğer hikaye, ligin Brezilyalı yıldız Sheilla Castro’nun jübilesine ev sahipliği yapması oldu. Sheilla Castro, AU’nun dördüncü haftasında kaptanı olduğu takımıyla kazandığı ve 10 sayıyla katkı verdiği maçtan sonra profesyonel voleybol kariyerini sonlandırdığını açıkladı. Başarılı sporcu, aynı zamanda maçın MVP’si seçildi. Bu şekilde Castro, aralarında iki adet Olimpiyat Şampiyonluğu da olan sayısız başarıyla dolu kariyerini bir galibiyetle taçlandırarak sonlandırmış oldu.
Büyük mücadeleye ve hikayelere sahne olan 4 haftalık bir sürecin ardından Athletes Unlimited’ın sonuna yaklaşılıyor. Ligin beşinci ve son haftası, bugün başladı. Son haftaya girilirken, puan durumunda ilk dört sıraya Bethania De La Cruz (3361 puan), Dani Drews (2806 puan), Natalia Valentin-Anderson (2778 puan) ve Cassidy Lichtman (2528 puan) oturmuştu. Bu sporcular, yeni kaptanlar olarak takımlarını kurdular:

Bethania De La Cruz’un takımı: Nootsara Tomkom (Pasör), Aury Cruz (Smaçör), Jenna Rosenthal (Orta Oyuncu), Ronika Stone (Orta Oyuncu), Kalei Mau (Smaçör), Nomaris Vélez Agosto (Libero), Tori Dilfer (Pasör), Rachael Fara (Orta Oyuncu), Naya Crittenden (Pasör Çaprazı)

Dani Drews’un takımı: Erin Fairs (Smaçör), Taylor Fricano (Pasör Çaprazı), Molly McCage (Orta Oyuncu), Ray Santos (Pasör), Lianna Sybeldon (Orta Oyuncu), Deja McClendon (Smaçör), Taylor Bruns Tegenrot (Pasör), Niki Withers (Pasör Çaprazı), Hana Lishman (Libero)

Natalia Valentin-Anderson’ın takımı: Lindsay Stalzer (Smaçör), Madison Villines (Smaçör), Erica Wilson (Pasör Çaprazı), Taylor Sandbothe (Orta Oyuncu), Eri Xue (Orta Oyuncu), Taylor Morgan (Orta Oyuncu), Amanda Benson (Libero), Val Nichol (Pasör), Noami Santos-Lamb (Smaçör)

Cassidy Lichtman’ın takımı: Leah Edmond (Smaçör), Falyn Fonoimoana (Pasör Çaprazı), Alisha Childress (Pasör), Morgan Hentz (Libero), Ali Bastianelli (Orta Oyuncu), Emma Willis (Orta Oyuncu), Jamie Peterson (Smaçör), Carli Lloyd (Pasör), Tina Boe (Orta Oyuncu)
Athletes Unlimited’da şampiyon olacak sporcu, bu takımlarla hafta boyunca oynanacak altı maçın sonucunda belli olacak.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.