“Avrupa’ya gidemeseydik voleybolu bırakabilirdim”

Misli.com Sultanlar Ligi’nde Play-off 5/8 Etabı, Kuzeyboru-Galatasaray HDI Sigorta ve PTT Spor-Aydın Büyükşehir Bld. Spor eşleşmelerinin ikinci maçlarının oynanmasıyla sona erdi.

Galatasaray HDI Sigorta ve PTT Spor, serilerini 2-0 önde bitirerek 5/6 Etabı oynamaya hak kazandı. Etabın sonunda ligi 5. sırada bitiren takım gelecek sezon Challenge Kupası’na doğrudan katılacak, 6. bitiren takım ise gelecek yıl önce Balkan Kupası ardından kupayı kazanması halinde Challenge Kupası oynayacak.

Galatasaray HDI Sigorta’nın Kuzeyboru’yu 3-1 mağlup ettiği ikinci maçın ardından Kaptan Gizem Güreşen, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Avrupa’ya gidememeleri durumunda voleybolu bırakmayı düşündüğünü belirterek: “Bu yıl, kariyerimde Avrupa maçı oynamadığım tek yıldı. Psikolojik olarak bile o kadar zordu ki… Tekrardan Avrupa’ya gidecek olmak çok güzel. Seneye de Avrupa’ya gidemeseydik voleybolu bırakmayı düşünüyordum. Bir sonraki sezon gittiğimize göre şimdi geriye kupayı kaldırmak kaldı. Sonra gönül rahatlığıyla bırakabilirim.” açıklamasını yaptı.

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.