ABD voleybolda yetenek avına çıkıyor

Amerika Birleşik Devletleri’nde ABD Kadın Voleybol Milli Takımı için düzenli olarak gerçekleştirilen açık deneme programı için başvurular başladı. Deneme programı, iddialı genç sporcuları bir araya getirip yeni potansiyelleri keşfetmeyi amaçlıyor. Program ayrıca ABD’de Kadın Milli Takımı, Ulusal Kolej Spor Birliği (NCAA) elit sporcular listesi ve 2022 Ulusal Kolej Takımı seçmeleri için de önemli görülüyor.

Programa bizzat katılacak olan ABD Kadın Milli Takım koçu Karch Kiraly de heyecanını şu sözlerle belirtti: “Bir yıl aradan sonra kadın milli takım açık deneme programını tekrar düzenleyeceğimiz için heyecanlıyız. Bu program, kadın milli takım ekibimizin gelecek vadeden milli takım adayı sporcuları tek bir çatı altında izleyebilmesi için harika bir fırsat. Bu ülkede çok fazla yetenekli voleybolcu var. Milli takımımızın yüksek rekabet seviyesini sürdürebilmesi için ekibimizin milli takım geliştirme programı çerçevesinde, ulusal kolej ligi öğrenci sporcularını da dikkate alarak bu büyüyen potansiyelle bağlantı halinde olması gerekiyor.”

Programa katılabilmek için 1997-2003 yılları arasında doğmuş ve üniversite mezunu olma şartları aranıyor. Üç gün sürecek olan açık deneme programı 25-27 Şubat 2022 tarihleri arasında Colorado Springs’de bulunan Olimpik ve Paralimpik Eğitim Merkezi’nde gerçekleşecek, başvuruların son günü ise 21 Ocak 2022.

Öte yandan, 2022 ABD Kadınlar Ulusal Kolej Takımı (WCNT) Anaheim, California’da ABD Kadın Milli Takımı sporcuları ve ekibi ile birlikte antrenman yapacak. Bu kapsamlı antrenman deneyiminin kolej sporcularının gelişiminin hızlanmasına yardımcı olacağı ve sporculara olimpiyat altın madalyalı sporcuların çalışma kültürünü gözlemleme fırsatı sunacağı düşünülüyor.

Haberi Paylaş

Comments are closed.