Hırvatistan’da Ferhat Akbaş dönemi

Hırvatistan Voleybol Federasyonu, Hırvatistan Kadın Voleybol Milli Takımı başantrenörlüğüne Ferhat Akbaş’ın getirildiğini açıkladı.

Ferhat Akbaş Hırvatistan’ın potansiyelli oyunculara sahip olduğunu belirleterek: “Hırvatistan mükemmel bir voleybol organizasyon yapısına sahip son derece güçlü bir ülke, potansiyel sahibi birçok oyuncusu var. İyi bir işbirliği ile gelecekte çok güzel sonuçlar alacağımıza inanıyorum bu yüzden Hırvatistan Voleybol Federasyonu’nun teklifini kabul ettim. Çalışkanlığı ve bağlılığı seviyorum, doğru iletişimin son derece önem taşıdığına inanıyorum. Dünya voleyboluna ayak uydurmaya çalışıyorum. Çok hızlı ve agresif tarzda bir oyun oynatmaya çalışıyorum bu yüzden Hırvatistan voleybol takımında da böyle bir sistemi uygulamaya çalışacağım.” dedi.

2004’te voleybol istatistik antrenörü olarak başladığı görevini, Galatasaray’da ve sonrasında Türk Telekom Ankara takımında sürdüren Ferhat Akbaş, 2011’de Çin’in Guangdong Evergrande takımının yardımcı antrenörü olarak görev aldı. Sonrasında ise sırasıyla VakıfBank (2012-2015), CSM Bükreş (2017-2019) ve Chemik Police (2019-2021) takımlarında çalıştı.

Ferhat Akbaş, 2015-2016 sezonunda A Milli Voleybol Takımı’nın başında yer alırken 2017-2018 sezonunda da Japonya Milli Takımı’nda yardımcı antrenörlük yaptı. Akbaş, 2021-2022 sezonundan itibaren ise Eczacıbaşı Dynavit’i çalıştırıyor.

Haberi Paylaş

Comments are closed.