Acaba neden..?

Hep sorarım kendime… Acaba neden? diye.
Ve sık sık yazılarımda da belirttiğim gibi işin sorumlusu kim?
İşte yine bazı sorular takılmadı değil kafama!..

Voleybolun kalesidir Ankara. Herkes bilir. Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu’nun tribünlerinde herkes birbirini tanır ve çok tarihe tanıklık etmişlerdir. O salondaki sıcaklık ve samimi ortam ile Ankara kulüpleri arasındaki samimiyet artık yok olmak üzere. Beştepe’deki yeni tesisler voleybola yakışır nitelikte ancak eski samimiyetler neredeyse bitiyor.

Sadece samimiyet mi biten acaba..? Hayır değil. Artık Ankara’da voleybol bitmek üzere. Takımlarımız adeta can çekişiyor. Türk voleyboluna yıllardır yön veren kulüplerimiz şimdilerde büyük sıkıntı içerisinde. Büyük hevesle yola çıkarak ligde üst sıraları zorlamak düşüncesinde olan Ankaragücü ligin dibine demir atmış durumda. Hemen üstünde yine bir Ankara takımı Pursaklar Voleybol İhtisas. Bayanlarda diğer iki takım Ted Koleji’nin durumu biraz daha iyi gibi görünüyor. Geçmiş dönemde Ankara’da kolay kolay maç kaybetmeyen ve örnek altyapısı ile parmakla gösterilen İller Bankası ise artık hedef bile belirleyemiyor.

Erkeklerde durum biraz daha farklı. Yaptığı akılcı transferlerle zirvenin ortağı olan Halk Bankası acaba şampiyonluk ipini göğüsleyecek mi? Antrenörünü değiştirerek yeni bir kimlik kazanan başkent ekibi, hala istenilen voleybolu sahaya yansıtamıyor. Ankara’nın bu yıl ligdeki en iyi çıkışını Maliye Milli Piyango takımı gerçekleştirdi. Genç ve dinamik bir kadro kuran Piyango üst sıraları zorlamaya devam ediyor ve evinde kolay kolay maç kaybetmiyor.
Yıllardır şampiyonluğu kovalayan ve amacına bir türlü ulaşamayan Ziraat Bankası bu sezon küçülmeye gitti. Genç bir takım ile Şükrü Çobanoğlu önderliğinde lige tutunmaya çalışan Ziraat Bankası’nın önümüzdeki sezonda neler yapacağı büyük merakla bekleniyor. Ligdeki diğer bir temsilcimiz Çankaya Belediyesi ise düşme hattında yer alıyor. Belediye bütçesinin yetersizliği ve oluşturulan mütevazi kadro umarım ligde kalır ve önümüzdeki sezona daha iyi bir kadro kurar.

Şimdi takımlarımızın içerisinde bulunduğu durumdan nasıl bir sonuç çıkaralım sizce? İşte baştaki soruların cevabını şimdi aramamız lazım.

Acaba neden bu haldeyiz?

Aslına bakarsanız takımları bu duruma getirenler kendilerini çok iyi biliyor!..

Bülent KARADAŞ

 


Haberi Paylaş