Acı Kaybımız

Bugün bizim için çok büyük bir acı. Yalnız Voleybol duayenimizi değil ağabeyimizi kaybettik. Sitemiz ilk açıldığı günden beri bizden desteğini esirgemeyen, bilgisini her şeyini bizimle paylaşan yazarımızı kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet tüm sevenlerine sabır diliyoruz.

Değer Eraybar’ın cenazesi 24 Nisan Perşembe günü öğle namazını müteakip Teşvikiye Camii’nden kaldırılacak.

Voleybol Federasyonu da bu acı kaybı camiaya bugün oynanan tüm maçlarda yaptığı anonsla duyurdu ve voleybol severleri saygı duruşuna davet etti.
Anonsta “Millî Takımda, Galatasaray’da, spor basınında, voleybolun adının geçtiği her yerde ve ömrünün her anında voleybol için yaşayan, voleybol dünyamızın en büyük yıldızlarından biri; Değer ERAYBAR’ı kaybettik.

Yakınlarının şahsında spor camiasına baş sağlığı ve sabır, voleybolun DEĞER AĞABEYİNE Allah’tan rahmet diliyor, sizleri 1 dakikalık saygı duruşuna davet ediyoruz.” denildi.

İstanbul’da 1936 yılında doğan Değer Eraybar, 19 yıllık voleybolculuk yaşamında, 101 kez milli formayı giydi ve 92 kez de kaptanlığını yaptı. Milli formayı 100’ün üzerinde giyen ilk sporcu olan Değer Eraybar, kariyeri boyunca sadece Galatasaray forması giydi.

Sporu bıraktıktan sonra antrenörlüğü başlayan, milli takımların yanı sıra İsveç’in Norköpping takımını da çalıştıran Eraybar, spor yazarlığı da yaptı. Eraybar, Türkiye Spor Yazarları Derneği üyesiydi.


Haberi Paylaş

Comments are closed.