AÇIKLIYORUM!

ANKARA’NIN TAŞLI YOLLARI!

Türkiye Voleybol Federasyonu 11. Başkanını 21 Kasım 2016 pazartesi günü seçiyor.

Bugüne kadar; Vahit Çolakoğlu, Mustafa Mut, Haluk Aykulu, Naci Bayamlıoğlu (4), Özcan Mutlugil, Teoman Yazgan, Hüsnü Can (2), Ahmet Gülüm, Erol Ünal Karabıyık (2), Özkan Mutlugil başkan olarak görev yaptılar.

Voleybol Federasyonu genel kurul delegesi olanlardan en az 30 kişinin teklif onayı ve imzasıyla başkan adayı olacaklar arasında yaşanacak bir yarışma düşünün…

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın belirttiği gibi Spor Federasyonlarının kendilerine gelmeleri ve sportif başarılar için çalışmalar da yapmalarını istemesi nedeniyle; Voleybol Federasyonu’nda da “Yeniden yapılanma ve düzenlemeye” tanıklık edeceğiz demektir.

Böylece; yeni dönemde Voleybol Federasyonu radikal kararlar alacaktır. Bu nedenle, Başkan ve ekibini Ankara’da zor günler bekliyor.

Gelelim Voleybol Başkanı seçimine….

Seçimden önce başkan adayı olacakların isimlerini yıpratmamak için açıklamadan önce şöyle bir benzetme ve ironi yapalım.

Aldığım duyumlara göre şimdilik başkan adayı olmayı düşünenlere gelince… Kim mi onlar?

İşte onlar:

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 27 Aralık 1919 günü Dikmen Keklik Pınarı’ndan girdiği ve taşlı yollarını aşarak bozkırda kurduğu Başkent’in, teşkilatçı ve liderlik vasıflarına haiz üstün nitelikli bir voleybol fenomeni…

Diğeri; Yedi Tepeli şehrin voleybol mabedine uzun süredir akın edenlerin içinde gözükmeyen, havalı günlerde ise ortaya çıkan, son günlerde destekçilerinden birisiyle aralarına kara kedi girdiği söylenen beyefendi.

Bir diğeri ise; dağlarında çiçekler açan Ege’nin incisi şehrimizin, ben de buradayım diyen “düdüğü kuvvetli” şimdilik gözükmeyen aday adayını da sayarsak oldu 3 kişi…

Federasyon Başkanı’nı sorarsanız?

Başkanın, henüz düşüncelerini eyleme dönüştürmediğini tahmin ediyorum.

Benim bildiğim işte o 3 aday bunlar.
Son gün bir değişiklik olabilir mi?
Son güne de kalmayabilir…
Neden olmasın?
Son gün Federasyon Başkanı adayı sayısı Tek mi olacak dediniz?
Bilmiyorum!
Siz nereden biliyorsunuz?

NOT: Kıssadan Hisse! Ezop’tan hikayeler… (yakında)

RAGIP TEKİN


Haberi Paylaş