Adana’nın ilk ve tek Sultanlar Ligi takımı

Geçtiğimiz sezon yer aldığı TVF Kadınlar 1. Lig Final Etabı’nı başarıyla tamamlayarak 2022-2023 sezonunda Misli.com Sultanlar Ligi’nde mücadele etmeye hak kazanan Çukurova Belediyesi Adana Demirspor, yeni sezon hazırlıklarını sürdürürken Adana halkıyla kucaklaştı.

Adana’yı voleybolda temsil edecek ilk ve tek Sultanlar Ligi ekibi olma özelliğini taşıyan Çukurova Belediyesi Adana Demirspor Kulübü’nün tanıtımı yapıldı. Taraftar grubu, basın toplantısına gelen takımı meşaleler, konfetilerler ve şampiyon sloganlarıyla karşıladı.

Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezi’nde düzenenlenen Tanıtım ve Basın Toplantısı etkinliğine Çukurova Belediye Başkanı ve kulübün Onursal Başkanı Soner Çetin, Çukurova Belediyesi Adana Demirspor Kadın Voleybol Takımı Başkanı İsmail Özgen, Adana Demirspor Kulübü’nü temsilen Esra Özülkü, Çukurova Belediyesi Adana Demirspor Başantrenörü Mustafa Umut Uysal, sporcular, basın mensupları ve taraftarlar katıldı.

Başkan Soner Çetin, yaptğı konuşmada: “Şampiyonluk için biraz erken olabilir ama hedefimiz kesinlikle Avrupa Kupaları olacak. Sultanlar Ligi’ne çıktığımız zaman merakla neler yapacağımız beklendi, iyi bir kadro kurarak cevap verdik. Avrupa’ya gözünü dikmiş bir takım kurduk,  bunu başarmış olmanın gururunu yaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Şehrin takımı Adana Demirspor ile yapılan işbirliği ile ilgili de konuşan Çetin: “Adana Demirspor Kulübümüz ile güç birliği yaptık. Türkiye’nin en büyük camiasını arkamıza aldık. Şampiyon olacağız dersek çok iddialı oluruz. Dünya şampiyonlarının olduğu bir ligde oynayacağız. Sultanlar Ligi’nde ilk sene hedefimiz Avrupa olacak.” dedi.

Çukurova Belediyesi Adana Demirspor’un kadrosu:

Pasör: Duygu Düzceler, Burcu Yönder

Pasör Çaprazı: Olesia Rykhliuk (Ukrayna), Dilara Bilge Sağbaş

Smaçör: Güldeniz Önal, Lucia Bosetti (İtalya), Angela Leyva (Peru), Elifsu Eriçek

Orta Oyuncu: Olena Kharchenko (Azerbaycan), Ceren Nur Domaç, Ceren Çağlar Baysal, Hazal Selin Arifoğlu

Libero: Pınar Atasever, Alara Altundağ

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.