Adis Lagumdzija: Yarı finale yükselebiliriz

Bu sezon takımı Vero Volley Monza ile İtalya Erkekler Süper Ligi’nin normal sezonunu dördüncü sırada bitiren milli oyuncumuz Adis Lagumdzija, İtalya basınına verdiği röportajda sezon ve takımın durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

Adis: “Evet, henüz gencim ama buraya geldiğimde Türkiye Ligi’nde de az sayılmayacak üç yıllık bir deneyimim vardı. İtalya elbette daha farklı, ancak sıfırdan başlamadım. Mümkün olduğunca çok kazanmayı isteyen biri olmam oldukça doğal.”

“Ligi dördüncü sırada bitirmemizin sezon boyunca yaptığımız bütün işlerin bir sonucu olduğunu düşünüyorum. Aslında bu sonucun bizden beklenenin de biraz ötesinde olduğunu söyleyebilirim. Lige pek iyi başlayamasak da yeni kurulan bir takım olarak birbirimize alışmamız biraz zaman aldı. Zaman geçtikçe kendimize daha çok güvendik, maç oynadıkça geliştik ve önemli bir ilerleme kaydettik.”

“Çeyrek finalde mücadele edebileceğimiz bir rakip olan Vibo Valentia ile karşılaşacağız. Şimdiye kadar oynadığımız gibi bir performans gösterirsek yarı finale yükselebiliriz. Eğer İtalya Ligi’nin en iyi son dört takımına kalmayı başarabilirsek, sonrasında da her şey olabilir.”

Haberi Paylaş