Alessia Orro’yu taciz eden Angelo Persico tutuklandı

İtalyan Ligi ekiplerinden Vero Volley Monza ve İtalya Kadın Voleybol Milli Takımı’nın başarılı pasörü Alessia Orro, 55 yaşındaki Angelo Persico’nun ısrarlı takibine maruz kalarak taciz edilmekteydi. La Gazzetta dello Sport’un haberine göre Persico, Orro’yu antrenmanlardan ve maçlardan sonra takip ediyor ayrıca sosyal medya üzerinden sürekli mesajlar gönderiyor ve bu taciz, farklı şehirlerdeki takım kamplarında da devam ediyordu. Orro’nun şikayeti üzerine Persico, 2019 yılında ev hapsine mahkum edilmişti.

Geçtiğimiz günlerde ev hapsi sona eren Angelo Persico, aynı şekilde, yani antrenmanlarda ve maçlarda oyuncuyu takip ederek, sosyal medyadan ısrarlıca mesajlar atarak tekrar Orro’yu taciz etmeye başladı. Vero Volley Monza takımının ve Alesia Orro’nun şikayeti üzerine güvenlik kameralarından aracı tespit edilen Angelo Persico, tutuklanarak hapis cezasına mahkum edildi.

Vero Volley Monza’dan yapılan açıklamada: “Suskun kalmayarak yetkililere haber veren Alessia ile gurur duyuyoruz. Eminiz ki o, tehdit altında hisseden veya herhangi bir şekilde şiddete maruz kalmakta olan herkese örnek olacak.” ifadeleri kullanıldı. Alessia Orro ise bu konu ile ilgili ilk açıklamasında benzer durumlarda olabilecek kişilere: “Kendinizi kapatmayın, böyle bir durumda yalnız olmak çok tehlikeli olabilir. Yardım istemeliyiz, şikayetçi olmalıyız.” şeklinde seslendi ve “Eski bir yarayı açmak acıydı ama şimdilik bittiği için çok mutluyum” dedi.

Haberi Paylaş

Comments are closed.