Ali Koç açıkladı: Vargas geliyor

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Olağan Yüksek Divan Kurulu Toplantısı, 3 Şubat 2024 Cumartesi günü Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde düzenlendi.

Başkan Ali Y. Koç, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Olağan Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nda milli yıldız Melissa Vargas’ın sezonun kalan bölümünde Fenerbahçe Opet forması giyeceğini açıkladı.

Ali Y. Koç’un Melissa Vargas ile ilgili açıklamaları:

“Fenerbahçe camiası olarak önümüzdeki dönemlerde de aynı azim ve kararlılıkla çalışmalıyız, ilerlemeliyiz ve bu misyonu az önce de ifade ettiğim gibi ilelebet devam ettirmeliyiz. Sizlerle güzel bir haber daha paylaşmak istiyorum; Melissa Vargas! Transfer yönetmeliğine göre 31 Ocak’ta Türkiye’deki voleybol transfer dönemi sona eriyor. Kendisi biliyorsunuz ki sezonun ilk yarısı Çin’de, sonra da bize geliyor. Fakat bu seneki Çin Ligi’nin takvimine baktığınız zaman Melissa’nın ülkemize gelebilmesi için Tianjin takımının final serisini 3-0 bitirmesi gerekiyordu ve 3-0 bittiği taktirde 31 Ocak’ta Çin Ligi sona eriyor ve 31 Ocak işlemlerini rahatlıkla yetiştirebiliyorduk.

Hiçbir endişemiz, şüphemiz yoktu. Niye şüphemiz yoktu? Çünkü Tianjin takımı 55 maçtır yenilmemiş ve neredeyse set bile vermemiş. Dedik ki Melissa’mızın sakat olmasına rağmen orada kalması gerekiyor, takımıyla ligi bitirir, sonra bize gelir. Ancak 55 maç sonra Tianjin takımı ilk yenilgisini aldı ve final serisi en azından 4 maça uzamak zorunda kaldı. Bu şekilde de lisans işlemlerini yetiştirmemiz söz konusu bile olamıyordu, imkansız hale gelmişti. Ancak Voleybol Şubesi yetkililerimizin, Simla Hanım’ın, Darek’in, Pelin’in olağanüstü çabaları, Vargas’ın menajerlik şirketinin biraz konuyu itmesiyle, Tianjin takımının da anlayışıyla Melissa’nın takımımıza geri döneceğini burada sizlerle paylaşmak istiyorum.

Kısacası gerekli sürede lisans işlemleri tamamlandı. Kendisi hala sakat, yeni yeni tekrar oynamaya başladı. İnşallah mart, nisan ayı geldiğinde ki ona en ihtiyacımız olan dönemde bize katkı sağlamaya devam edecek. Bunun gerçekleşmesinin de tabii ki bir maliyeti oldu. Bu maliyeti karşılamamıza destek veren ve birkaç gün içinde Simla Hanım’ın da açıklayacağı sponsorlarımıza buradan teşekkür ediyorum.”

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.