Almanya Erkek Milli Takımı’na yeni koç

Geçtiğimiz günlerde, Fransa Erkek Milli Takımı’nın Brezilyalı antrenörü Bernardinho kişisel sebeplerle görevinden ayrılmış, onun yerine de Almanya Milli Takımı’nın antrenörlüğünü yapan Andrea Giani getirilmişti. Bu durumda Almanya Milli Takımı’nda Giani’nin yeri boş kalmıştı. Almanya Voleybol Federasyonu (DVV), boş kalan antrenörlük koltuğuna Polonyalı genç antrenör Michal Winiarski’nin getirildiğini açıkladı.

Polonya Ligi’nin başarılı takımlarından Trefl Gdansk’ın da antrenörü olan Polonyalı koç, Almanya Erkek Milli Takımı’yla üç yıllık bir sözleşme imzaladı.

Winiarski, yeni göreviyle ilgili: “Almanya Milli Takımı’yla çalışma fırsatı bulduğum için çok mutluyum. Benim için büyük bir meydan okuma olacak, DVV’ye bana güvendikleri için teşekkür ederim. Almanya harika bir takım, ve uluslararası arenada güçlüler. Benim hedefim her gün en iyi performansımı göstermek olacak. Oyunculardan da aynısını bekliyorum çünkü inanıyorum ki antrenmanlar sırasında göstereceğimiz günlük çalışma disiplini başarı yolunda fark yaratan şey olacak.” şeklinde konuştu. Polonyalı antrenör, öncelikle oyuncuları kişisel olarak tanımak istediğini, iletişimin ve takım ruhunun onun için çok önemli olduğunu, ve her bir oyuncuyu kişisel olarak da geliştirmenin gerekliliğini de ayrıca vurguladı.

Almanya Erkek Milli Takımının kaptanı başarılı sporcu Lukas Kampa ise yeni antrenörü hakkında: “DVV bu kadar kısa sürede dünya klasmanında bir antrenör bulabildiği için mutluyum. Michal Winiarski’nin takımımıza katılması önümüzdeki yıllar için çok olumlu bir işaret, ve çok yararlı bir iş birliği olacağını düşünüyorum.” şeklinde konuştu. DVV başkanı Christian Dünnes ise genç ve potansiyelli bir koç seçtiklerini, Winiarski’nin hem deneyimli oyuncuları yönlendirebilecek hem de genç oyuncuları geliştirebilecek bir koç olduğunu, ve koçun takımın üç oyuncusunu önceden tanıyor olmasının geçiş sürecini kolaylaştıracağını vurguladı. Winiarski, Lukas Kampa, Moritz Reichert ve Ruben Schott ile Polonya Ligi’ndeki kulüp takımlarında çalışmıştı.

Michal Winiarski’nin Almanya Milli Takımı’nın başındaki ilk sınavı, 7 Haziran’da başlayacak Milletler Ligi olacak.

Kaynak: volleyball-verband.de

Haberi Paylaş

Comments are closed.