Umut Uysal ile Sultanlar Ligi’nde yola devam

Sigorta Shop Kadınlar 1. Ligi’nden Sultanlar Ligi’ne çıkma başarısı gösteren ve Adana’ya kadın voleybolunda ilk kez en üst seviye lig heyecanı yaşatacak olmanın gururunu taşıyan Çukurova Belediyesi Spor, başantrenör Mustafa Umut Uysal ile yeni sezonda devam edecek.

Yaklaşık bir buçuk sezondur takımı çalıştıran deneyimli başantenör, gelecek sezonda da Çukurova’nın Sultanları’nın başantrenörlüğünü üstlenecek.

Umut Uysal kimdir?

Uzun yıllar Galatasaray Spor Kulübü’nden hem altyapı hem de A Takımda görev yapan Uysal, 2007-2008 sezonunda Galatasaray Bayan Takım yardımcı antrenörü, 2010-2011 MEF Okulları yardımcı antrenörü, 2011-2012 Galatasaray Yıldız Takım antrenörlüğü, 2012-2015 yılları arasında ise Galatasaray Erkek Takım yardımcı antrenörlüğü yaptı. 2015-2016 sezonunda Şahinbey Belediyespor yardımcı antrenörlüğünü yapan Uysal, 2016-2017 sezonunda Düzce Belediyespor’un başantrenörü olarak görev yaptı. Ardından Alaşehir Belediyesi, Aydın Büyükşehir Belediyesi, Küçükyalı Yelken Spor, Edremit Belediye Altınoluk Spor, Çan Gençlik Kale Spor takımlarını çalıştırdı.

2006-2007 sezonunda Selçuk Üniversitesi’nde yardımcı antrenörlük yapan Umut Uysal, takımın 1.Lig’e çıkmasında katkı sağlarken, Galatasaray Yıldız Takımı ile de Türkiye üçüncüsü oldu.

Aydın BBSK ile Avrupa Challenge Kupası’nda final oynayan Umut Uysal, Çukurova Belediyesi Spor Kulübü ile de Sigorta Shop Kadınlar 1. Ligi’nden Sultanlar Ligi’ne yükselme başarısı gösterdi.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.