Amerika maçının ardından…

Sitemizin editörü sevgili Zeliha IŞIK benden Amerika –Türkiye Bayan maçının yorumunu yapmamı istedi. Maçı o gözle izledim.

Bana göre maç tek setlik bir müsabaka oldu. Fiziki, teknik kapasitesi ve yüksek form durumu ile şu anda Dünyanın en iyi ulusal takımı konumunda olan Amerika, guruptan birinci çıkmayı garantiledikleri halde maça çok iyi bir konsantrasyon ile başladılar. Karşılarında son şansını iyi kullanmak isteyen arzulu ve mücadeleci bir Filenin Sultanlarını buldular.

Maça iyi başlayan takımımız setin başlarında 4-5 sayılık bir üstünlük sağladılar. Ancak setin ortalarında bu avantajımızı kaybettik. Manşet karşılamada bocalamamız ve zaten genel olarak hücum da ortayı az kullanmamız top öldürmede sıkıntı yaşamamıza ve sayılarda avantajımızı yitirmemize neden oldu. Burada rakibimizin file üstündeki bize karşı büyük üstünlüğü ve defans da saha parselasyonunu çok iyi yapmaları skoru lehlerine dönüştürmelerinde rol oynadı. Takımımızın setin sonundaki çabası seti kazanmamıza yetmedi.

İyi mücadele ettiğimiz kazanmayı çok arzu ettiğimiz seti kıl payı kaybedince direncimiz düştü. İkinci setin ortalarına kadar ayakta kalmaya gayret ettik ancak motivasyonumuzun kaybolmasıyla maçın tüm hakimiyeti Amerika tarafına geçti. Bundan sonraki çabalarımız Amerika’nın maçı 3-0 kazanmasını engelleyemedi.

Avrupa gibi çok güçlü voleybol ülkelerinin arasından sıyrılarak çok zor katılabildiğimiz olimpiyatlara Brezilya’nın formsuzluğunun da yardımıyla çok arzu ettiğimiz çeyrek final oynama fırsatımızı yitirdik. Bizlere Olimpiyat keyfini bu kadar olsa da yaşatan bu takımı canı gönülden kutlarız.

H. Jeyan ERBEN
 


Haberi Paylaş

Comments are closed.