Ankara Notları

BUNDAN SONRA BÖYLE – 50


Ankara Notları

Voleybol Efeler Ligi’nin önemli maçlarını Ankara’da izledim. Başkent Voleybol Salonu’na bu sezon davetli olarak ilk kez gittim. Karşıma ilk çıkan kişi Halkbank Basın sorumlusu Hasan Kulaç oldu. Basın Tribünü’nün yeni yerini ondan öğrendim. Salonun Protokol yerleşim alanının en üst tarafında, oyun alanını tepeden izleyen 3 numaralı masaya yerleştim. Elimdeki eşyanın bir kısmını koyacak yer aradım, fakat yoktu! Bulamadım!

Başkent Voleybol Salonu Müdürü Bahri Tolunay, yaşadığım internet bağlantısı problemini yanıma kadar gelerek kısa sürede çözümledi. Gurur duydum… Demek ki; “Salonlarda böyle sorunları çözecek sorumlu kişiler de varmış” dedim.

Bu arada, eski değerli dostlarla karşılaştım. Ömer Giraygil, Ali Oktay, Şükrü Çobanoğlu ve diğerleri… Samimi bir yaklaşımla karşıladılar. Birileri tarafından hatırlanmak ne güzel bir şey…

Tesadüf ilk gün Efeler Ligi’nde Bankalar derbisi oynanıyor. Lig karşılaşması olmasına rağmen dostlarla birlikte Ziraat Bankası Spor Kulübü’nün hazırlamış olduğu çaylı- pastalı ikram alanına indik. İmrendim! Ziraat Bankası Spor Kulübü’nün İdari Direktörü Hasan Mehel ile Mali Direktörü Ayhan Özelgül’ü kutlamak gerekir.

Çünkü bırakın Lig maçlarını, CEV Kupası karşılaşmalarında gerekli olmasına rağmen İstanbul’da görevini yerine getirmeyen birçok kulüp ve yöneticilere Ankara’da ki uygulama örnek olsun. (Vakıfbank ve Eczacıbaşı Kulüpleri hariç)

Biz gelelim ilk karşılaşmaya, salonu dolduran iki takım taraftarları, orkestra ve ben! Beş set süren çekişmeli bir oyuna hep birlikte ortak olduk.

Ziraat Bankası Takımı yeni kadrosunun henüz iyi bir oyun kurgusu sağlayamadığını, Halkbank kadrosu isim olarak göz dolduran sporcuların bir araya gelmesiyle oluştuğuna şahit oldum. İtalyan antrenör Alberto Guiliani’nin takımın başına gelmesi ise yerinde bir karar. Taner Atik’in yardımcılığında başarılı olacaktır. Tabi ki, başarılı sonuçlara imza atabilmesi için takımın bir uyum sürecinden geçmesi gerekiyor.

Ayrıca; transfer sezonunda Halkbank’ta bu kadroyu kuran Genel Müdür Yardımcısı Selahattin Süleymanoğlu’nu gözlerim salonda aradı! Ama O yoktu!

Unutmadan yazayım, Halkbank Spor Kulübü Müdürü Ali Şenocak ile Ziraat Bankası Spor Kulübü Basın Sorumlusu Melih Karık gibi iki değerli dostun yakınlıkları ile problem çözümlerinde bana gösterdikleri ilgiye de ancak bir teşekkürüm olur.

Halkbank ile Ziraat Bankası Spor Kulübü’nün değişen Yönetim kurullarına rağmen, gözlerim yeni göreve başlayan iş insanlarını aradı! Sadece, Ziraat Bankası’nın tek kadın yöneticisi Burcu Ünal Ermişoğlu ile tanışma fırsatı buldum. Bankaların ekonomik yoğunluğu nedeniyle, galiba henüz spor salonunda yer alma imkanları olamadı diye düşündüm.

Bu sezon sakatlıklar ile karşılaşmaz ise, Halkbank’ta Burutay ile Luburic’in attığı etkili ve sert smaç servislerin bir maçın sonucunu nasıl değiştireceğini Fenerbahçe maçının üçüncü setinde izlemiş oldum.

Dünya Erkekler Voleybol Şampiyonası sona erdi. Kulüplerin Yabancı sporcuları geldi Şimdi evimize döndük.

Evet, sezon başı Efeler Ligi takımları genelde henüz hazır değiller ama ilerleyen zaman içinde çok çekişmeli maçlar izleyeceğimizin sinyallerini aldım. Efeler Ligi’nde her takımın, her takımı yeneceğine şahit olacağız.

Unutulmasın, Maliye Piyango ve Arhavi Erkek voleybol takımları geliyor…

Güce dayalı, çekişmeli ve çok kaliteli maçlar voleybol severleri bekliyor.

Bir bekleyen de, İstanbul’da Burhan Felek Voleybol Salonu..

O da seyircisini bekliyor…

Fotoğraf: Ankara Başkent Voleybol Salonu

Ragıp TEKİN


Haberi Paylaş

Comments are closed.