Ankara seyircisini bekliyoruz

Ceylan Arısan, takımın orta oyuncusu. 1 Ocak 1994 İzmir doğumlu ve 1 metre 90 santim boyunda.

Ceylan, Avrupa Şampiyonası yaklaşırken, “Oyuncularımızı tanıyalım” dizisinin konuğu oldu.

Babam eski milli basketbolcu. Spora da babamın adını taşıyan Celal Arısan Basketbol Okulunda başladım. Bir kaç sene basketbol oynadım, o arada yüzme ile ilgilendim. 2003’te A Bayan Milli Takımının Avrupa Şampiyonası maçlarını televizyondan izledğimde, voleybol oynamak istediğime karar verdim. Ailemin de desteği ile 10 yaşında Karşıyaka Spor Kulübünde voleybola başladım.

Voleybolda gelişmemi sağlayan ilk antrenörlerim İsmail Yengil ve Alper Hamurcu idi. Dört yıl Karşıyaka Spor Kulübünde oynadıktan sonra, 2008 yılında Eczacıbaşı Spor Kulübüne geçtim, hala Eczacıbaşı oyuncusuyum.
İsmail Yengil ve Alper Hamurcu’nun yanı sıra Alper Erdoğuş, Suphi Doğancı, Gökhan Sezal, Lorenzo Micelli ve Marco Aurelio Motta’nın üzerimde çok emeği olmuştur. Emeklerinden dolayı çok teşekkür ederim.

Voleybol kariyerimde şu ana kadar 4 Türkiye Şampiyonluğu, Yıldız Kızlar Avrupa Şampiyonluğu ve Yıldız Kızlar Dünya Şampiyonluğu bulunuyor.
Umarım bu başarılarımızın devamını getirir, yeniden şampiyonluk kupalarını kaldırırız.

Voleybol dışında boş zamanlarımda arkadaşlarımla basketbol oynuyor ve yüzüyorum.

Son senelerde Türkiye ligi favori lig olarak gösteriliyor. Eskiden çoğu kişinin idealinde İtalya’da oynamak varken, Türkiye’deki gelişmeler ile bu ideal Türkiye liginde oynamaya dönüştü. Bir çok dünya starı ve dünyaca ünlü antrenörler artık Türkiye’de. Bu yüzden Türkiye’de oynamak benim için çok önemli.

A Milli Takımımız çok büyük ilklere ve başarılara imza atıyor. Benim en büyük hedefim A Milli Takım formasını giyip başarı uğruna ter dökmek. Çıta yüksek ancak bizim hedefimiz çıtayı Grand Prix gibi çok önemli bir turnuvada ve Olimpiyatlarda şampiyonluğa yükseltmek. Voleybol dışında fotoğraf çekmek ilgi alanım. Boş zamanım olduğunda gezintiye çıkıp fotoğraf çekiyorum ve kendimi bu alanda geliştirmeye çalışıyorum.

Her sporcunun kendisine örnek aldığı, çok beğendiği bir sporcu vardır.Benim örnek aldığım ve spor yaşantısını beğendiğim oyuncu Maja Poljak. Oyun stilini ve profesyonel spor yaşantısını çok beğeniyorum ve kendime örnek alıyorum.

Biz savaşçı bir takımız
Temmuz ayında Balkan Şampiyonası’nda beklediğimiz başarıyı elde edemedik. Fakat bu turnuvanın bize eksiklerimizi gösterdiğini ve iyi bir ders olduğunu düşünüyorum. Antrenmanlarda çok istekli ve iyi çalışıyoruz. Beraber oynamaktan zevk alan, hırslı ve savaşçı bir takımız. Kendi oyunumuzu oynadığımız sürece bizi kimsenin tutamayacağını düşünüyorum. Geçen sene Avrupa ve Dünya şampiyonalarında elde ettiğimiz gibi hedefimiz yine şampiyonluk kupasını kaldırmak. Biz buna yürekten inanıyoruz ve Ankara seyircisini desteğe maçlarımıza bekliyoruz.
 


Haberi Paylaş

Comments are closed.