Anlamlı bir protokol…

Voleybol Federasyonu geçtiğimiz gün çok anlamlı bir projeye imza attı. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Türkiye Temsilciliği ile Voleybol Federasyonu arasında, mültecilere spor yoluyla psikolojik destek sağlamak amacıyla bir protokol imzalandı. Birleşmiş Milletler gibi bir dünya kuruluşu ile işbirliği yapılması projenin boyutlarını ve etkinliğini artırıyor.

Protokole göre Kayseri pilot il olarak tespit edildi. Eğitim, ilk kez burada Federasyonun görevlendireceği antrenörler tarafından yürütülecek. Tabi ana hedef Türkiye geneline yaymak ve sürdürülebilir bir proje olmasını sağlamak.

Voleybol Federasyonu ülkemizdeki mültecilere psiko-sosyal destek vererek, onları zihin ve beden olarak rehabilitasyona tabi tutarak tüm dünyaya sosyal anlamda güzel bir mesaj vermiş olacak. Ayrıca Türk konukseverliğini de bir kez daha dünyaya göstermiş olacak.

Bu projenin fikir anlamında yaratıcılarından birisi olan Voleybol Federasyonu’nun Basın Sorumlusu Hasan Kulaç’a teşekkür etmek istiyorum. Sosyal sorumluluk içeren bu protokol umarım diğer tüm federasyonlara örnek olur. Bu arada, genç hakemlerden Emre Can Uçak’ı da unutmamak lazım; projeye çok emeği geçiyor.

Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık şimdilerde çok titiz bir çalışma içerisinde. Ankara’da didik didik arsa arayan başkan, voleybola çok güzel bir salon kazandırmak için kolları sıvamış durumda. 2009 yılında ülkemizde düzenlenecek Erkekler Avrupa Şampiyonası’na yetiştirilmeye çabalanan salonun yeri konusunda başkanın kafasında soru işaretleri var. Ankara Yenimahalle’de Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne ait yerde bulunan araziye bu salonu yapmayı planlayan Erol Ünal Karabıyık, bizce de en doğru kararı verir. Çünkü metro durağının hemen yanında bulunan yere ulaşım çok kolay. Voleybol Federasyonu attığı her adımı dikkatli ve titizlikle atıyor.

Bülent KARADAŞ
bulentkaradas@gmail.com

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.