Anna Danesi artık “Capitano”

Voleybol Milletler Ligi hazırlıklarını sürdüren İtalya Kadın Milli Takımının yeni başantrenörü Julio Velasco, takımın tanıtım toplantısında yeni kaptanı açıkladı.

İtalya Kadın Milli Takımında birkaç yıldır Miriam Sylla’nın üstlendiği kaptanlık görevini bunda böyle Anna Danesi yapacak.

Milli takım dönemi için sabırsızlandığını ifade eden Velasco: “Oldukça heyecanlıyım ama Paris’in beni daha çok heyecanlandıracağına inanıyorum. Sezonumuz başladı, antrenman kamplarına başladık ve kızlar olağanüstü davranışlar sergiliyor. Takım, ilgili kulüplerle yapılan değerlendirmelere göre her hafta güçlendirilecek. Tüm oyuncular, kulüplerdeki son maçlarının ardından bir hafta izinli olacak.” açıklamasında bulundu.

Takımında önemli roller üstlenmeyen isimleri milli takım kadrosuna almadığını belirten tecrübeli koç: “İlk birkaç maçta takımı zirvede tutamayacağız ama bu sorun değil çünkü bu takıma çok inanıyorum. Benim için çok önemli olan bir hususun altını gerçekten çizmek istiyorum: Takımının daimi üyesi olmayan hiçbir oyuncuyu çağırmadım. Eğer bir sporcunun belli bir potansiyeli varsa, bunu sahada göstermeli ve başrol oyuncusu olmalıdır, aksi halde milli takıma katılamayacaktır.” dedi.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.