Arkas Spor öğrenci ve velilerine ” Yaşam Solunumu”

Arkas Spor, spor okuluna devam eden öğrenci ve velilerine sağlıklı yaşam ve sporda daha iyi performans göstermeleri için  Fizyoterapist ve Eczacı Vedat Akar’la ”Yaşam Solunumu” egzersizleri yaptırdı.
 
Türk sporunun gelişimine katkıda bulunmak ve sağlıklı sportif nesiller yetişmesini sağlamak amacıyla çalışan Arkas Spor, profesyonel spor faaliyetlerine başarılı bir şekilde devam ederken, alt yapısında yetiştirdiği öğrencilerin de bilinçli spor yapmaları için özel eğitimler düzenliyor.
 
Arkas Spor, alt yapı tesislerinde yetişen geleceğin başarılı sporcu adayları genç öğrencileri için sağlıklı yaşam uzmanı Vedat Akar’ın verdiği bir seminer düzenledi. 24 Ekim Cumartesi günü Arkas Spor tesislerinde gerçekleşen “Yaşam Solunumu” konulu seminere hem öğrenciler hem de veliler büyük ilgi gösterdi.
 
Vedat Akar, seminerde genç sporculara ve velilerine yaşam solunumunun ne olduğunu, solunum egzersizlerinin hayatımızdaki önemini, düşünce yolu ile yapılan egzersizleri ve fiziksel egzersizleri anlattı. Seminerin son bölümünde ise pilates ve yoganın önemi ve yararlarına değindi. Arkas Sporlu öğrenciler ve velileri seminerden sonra edindikleri bilgilerin kendileri için doğru bir vizyon olduğunu, Arkas Spor’un sağlıklı genç nesiller yetişmesi için yaptığı çalışmalardan memnuniyet duyduklarını söyledi.
 
Her soluğun bir yaşam olduğunu ve solunumu kontrol etmenin spor ya da yapmayan herkes için fiziksel olarak vücuda fayda sağlayacağını anlatan Vedat Akar, “Yaşam Solunumu’nun düzensiz seyretmesi halinde akciğerlerde gerçekleşen oksijen karbondioksit değişimi zayıflar. Bu olaydan başta beyin olmak üzere tüm organların çalışması olumsuz yönde etkilenir. Bu düzen tekrar kuruluncaya kadar fiziksel ve düşünce ile yapılan hiç bir işten verim alınamaz. Beden, zihin ve ruh sağlığı korunamaz. Günlük yaşamda her an karşılaşılan olumsuzluklar sonucu oluşan düzensizlikler, ancak istem dışı olarak yapılabilen Yaşam solunumu’nun denetim altına alınmasıyla regüle edilebilirler.” dedi.
 
Aynı zamanda Yaşam Vadisi’nin kurucusu olan Vedat Akar, burada biyolojik gençlik terapileri düzenliyor. Vedat Akar, Yaşam Vadisi’nde uyguladığı terapilerle insanlara doğalarına uygun olan yaşam biçimi kazandırmak, bedenen sağlıklı, zihnen huzurlu, ruhen mutlu yaşayan nesiller yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla çalışıyor.

 


Haberi Paylaş