Arkas Spor’da Kupa üzüntüsü

Mücadele ettiği D Grubu’nda daha önce bir üst tura çıkma şansını yitiren Arkas Spor, dün akşam Avusturya’nın Aon Hot Volleys Vienna takımını 3-0 yenerek grubunda üçüncü oldu. Ancak, diğer gruplardaki maçlarda alınan sonuçlardan sonra grupların en iyi üçüncüsü olma hakkını 1 set averajıyla kaybeden Arkas Spor’da, CEV Cup’a katılamamanın üzüntüsü yaşanıyor.

Arkas Spor Basın Sözcüsü Uğur Özden, Türkiye’nin uzun yıllardır cezaları nedeniyle Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde temsil edilemediğini, bu yıl bunun gururunu yaşadıklarını söyledi. Kadrosunda çok sayıda yabancı oyuncu bulunduran ve güçlü bir ekip olan Avusturya’nın Aon Hot Volleys Vienna takımını hem deplasmanda hem de İzmir’de yendiklerini belirten Özden, ’’Üst tura çıkma hakkını önceki maçlarda kaybetmiştik. Dün gece son maçımızı yaptık ve kazandık. Ama 1 set averajıyla CEV Cup’a kalamadık. Şansızlık. Bizim için önemli bir deneyim oldu. Önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin puanlarını yükselterek, bu kupalarda edindiğimiz deneyimlerle voleybolu İtalya gibi ülkelerdeki düzeye getirdikten sonra bu kupayı mutlaka Türkiye’ye getirmeyi hedefliyoruz’’ dedi.

Kupaya veda ettikten sonra gözlerini Türkiye ligine çevirdiklerini, 2 Şubat Cumartesi günü İzmir’de oynayacakları İstanbul Büyükşehir Belediyesi maçına konsantre olacaklarını belirten Özden, ’’Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde temsil hakkını kazanabilmemiz için kendi ligimizde şampiyon olmamız gerekiyor. Onun için artık lig maçlarına konsantre olacağız’’ diye konuştu.

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.