Arkas Spor’un Pilot Takımı 2. Lige yükseldi

İki sezon üst üste Türkiye Erkekler 1’inci Voleybol Ligi Şampiyonluğu’nu kazanan ve uluslararası arenada da ülkemizin ismini duyuran Arkas Spor, alt yapıya verdiği önemin meyvelerini toplamaya başladı. Sportif başarının yanında Türk sporunun gelişimine katkıda bulunmak ve örnek sporcular yetiştirmek için A Takımı haricinde Türkiye ve İzmir’deki genç yetenekleri alt yapıya kazandıran Arkas, alt yapı oyuncularıyla da başarıyı yakaladı.

2. Ligde Alt Yapı Takımı Olan Tek Kulüp

2006–2007 sezonu başında Arkas Spor’un başvurusundan sonra Türkiye Voleybol Federasyonu, Türkiye Erkekler Voleybol 1.Ligi’nde mücadele eden tüm takımların pilot takımlarının 2. veya 3. ligde oynayabileceğine karar verdi. 2’inci ve 3’üncü Lig grubunda, tek alt yapı takımı olan Arkas Spor, ilk sezonunda 2’inci lige yükselme başarısını gösterdi ve Türkiye Voleybol tarihinde bir ilke imza attı. .

İlk etap maçlarını lider bitirerek yükselme grubuna kalan genç Arkas Spor takımı, Kardemir’i 3-0, Eskişehir Anadolu Üniversitesi’ni 3-1 ve finalde Kayseri Melikgazi Belediyespor’u 3-1 yenerek yükselme maçlarını namağlup tamamladı.

Oyuncular Tüm Türkiye’den

Yaş ortalaması 17 olan Arkas genç takımda milli takım forması giyen yedi oyuncu bulunuyor. Ankara, Samsun, Ereğli, Rize, Bartın, İzmir ve Eskişehir gibi illerden Arkas Spor alt yapısına kazandırılan genç sporcuların bundan sonraki hedefleri Arkas A Takımına dahil olabilmek.

Arkas Spor Altyapı Sorumlusu Şükrü Yengil, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek A Takımı 1.Lig’de pilot takımı 2.Lig’de yer alan tek takım olduklarına dikkat çekti. “Sadece kendi bünyemizdeki oyunculardan kurduğumuz takım 3’üncü Ligdeki ilk yılında şampiyon oldu. Oyuncularımızı 1.Lig’deki A Takıma daha iyi yetiştirebilmek için kurduğumuz pilot takım 2.Lig’e çıkmayı başardı. Bu sistemle çalışan Türkiye’de başka kulüp yok. Oyuncularımı kutluyorum” dedi.

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.