Artık uyanın beyler!

Ama hakikaten uyanın biraz.

Biraz etrafınıza bakın.

O sihirli topun büyüsünden kurtulun!

Nedir bu kadar sizi büyüleyen? Ortada öyle büyük bir başarı da yok…Artık bırakan biraz şu futbolun sihirli dünyasını da amatör branşlara bakın!

Artık ülkemizde özellikle amatör branşlarda büyük başarılar yaşanıyor. Oldukça başarılı bir organizasyonun ardından dünya ikinciliği apoleti Basketbol Milli takımımıza fazlasıyla yakıştı. Ama bu başarı bir prim muhabbeti yüzünden gölgede kaldı. Şimdi ise Bayan Voleybol Milli takımımız kendisine yakışır bir performans sonrasında dünyanın en iyi takımları arasında yerini aldı. İlk kez katıldığı 2006 yılındaki Dünya Şampiyonası organizasyonunda 10. olan Filenin Sultanları tam 4 basamak birden yükselme başarısı gösterdi. Kimilerine göre bu büyük kimilerine göre ise normal bir başarı bu. Ancak şunu unutmamak gerekiyor. Milli takımımız Japonya’da çok önemli sonuçlar elde ederek Avrupa’nın önemli voleybol ülkelerini geride bırakma başarısı gösterdi. Almanya, Sırbistan ve Polonya. İkinci defa katıldığımız bir organizasyonda üst sıralara doğru tırmanmak ve en önemli rakiplerinizi geride bırakmak çok önemli. Artık bize hayal gibi gelen takım sporlarında olimpiyatta olmak şimdilerde zor değil. Kıta elemeleri ve önümüzdeki Avrupa Şampiyonası’nda sultanların elde edeceği derece sonrasında bir hayalimiz gerçekleşebilir. Neden olmasın! Milli takımımız neden Avrupa’nın en büyüğü unvanını kazanmasın.

Kısaca artık uyanın diyorum. Bir futbol topunun büyüsüne kapılıp diğer branşları unutmayın. Sadece voleybol olarak düşünmeyin, güreş, halter, tekvando, masa tenisi, bocce  son yıllarda büyük başarılara imza atan federasyonların başında geliyor. Lütfen artık taşın altına elimizi sokalım ve ülkemizde başka sporların da olduğunu unutmayalım.

Bülent KARADAŞ


Haberi Paylaş