Artık uyanın beyler!..

 

Ankara’da voleybol deyince ilk akla gelen banka kulüpleri. Ziraat Bankası, Halk Bankası, İller Bankası, Emlak Bankası ve bir zamanların Vakıfbank’ı…

Aslına bakarsanız bankaların Türk Voleyboluna katkısı son derece büyük. Bu kulüplerimiz Ankara’nın çok önemli olan voleybol altyapı ihtiyacını karşıladılar yıllarca. Son yıllara baktığımızda ise başkentte bayanlarda İller Bankası orta sıralarda mücadele ederken sadece Türk Telekom ile şampiyonlukları zorluyoruz. Erkeklerde ise Halk Bankası kulübümüz son yıllardaki çıkışını bir türlü şampiyonluk ile noktalayamıyor.

Ancak yeter!.. Futbolda ve basketbolda yaşayamadığımızı şampiyonluğu voleybolda biz sporseverler olarak yaşamak istiyoruz. Çünkü Ankara Türk Voleybolunun en önemli taşlarındandır. Çünkü Ankara şampiyonluklara ve başarılara aç bir şehirdir.

Bunun için kulüp yöneticilerine seslenmek istiyorum. Oluşturduğunuz yönetim kurullarını çalıştırmasını bilin ve profesyonel yapıya biran önce kavuşun. Hele hele banka takımları. Özellikle yönetici seçimlerinde biraz daha dikkatli davranıp, sporu bilen, sporcunun ve antrenörün isteklerini gerçekleştirebilen, basın ile diyalogu iyi olan isimleri kadronuza katmaya çalışın. Çünkü uyanık geçinen bazı menajerler tarafından dolandırılmaktan en kısa zamanda kurtulmanız lazım. Kısaca artık uyanın beyler!..

Şampiyonluk aslında göründüğü gibi çokta uzakta değil.

Bülent KARADAŞ
bulentkaradas@gmail.com


Haberi Paylaş

Comments are closed.