Avantaj Fener’de

TÜRK TELEKOM – FENERBAHÇE ACIBADEM : 2-3

HAKEMLER: Nihat Ermihan (**), Aziz Yener (**)

TÜRK TELEKOM: Ebru (**), Nilay Konar (**), Bahar (**), Valdone (**), Makare (**), Aguero (**) (Funda (L) **, Burdane **, Sinem *, Ayşe *, Nilay Benli *)

FENERBAHÇE: Çiğdem (***), Pelin (**), Tatiana (***), Özlem (**), Seda (***), Kimberly (***) (Valeriya (L)  **, Marina **, Tülin **, Filiz *) 

SETLER: 25-19, 21-25, 25-21, 18-25, 10-15

SÜRE: 107 dakika (22, 23, 25, 23, 14)

Türk Telekom maça bir gün önce olduğu gibi yine süratli başladı. Ebru’nun etkili servisleri ve Aguero’nun smaçlarıyla sayı toplayıp ilk teknik molayı 8-4 önde geçti. Seda’nın geriden hücumlarından bulduğu sayılarla toparlanmaya çalışan konuk ekip yine de ikinci teknik molaya 16-11 geride girdi. Aguero’ya Makare’den sonra Valdone’nin de katılmasıyla tempoyu arttıran ev sahibi ekip, seti 25-19 aldı.

İkinci sete Fenerbahçe daha etkili başladı. Üzeyir Özdurak skor 4-0 olduğunda mola ile rakibi durdurmaya çalıştı ama teknik molaya konuk ekibin 8-6 önde girmesini engelleyemedi. İşte bu anda maçın kaderi değişti. Telekom’un en büyük silahı Aguero ayak bileği sakatlanıp kenara gelince adeta moral dopingi alan sarı-lacivertliler Seda ile farkı açmaya çalıştı ama Burdane ve Makare buna pek izin vermedi. İkinci teknik molaya 14-16 girildi. Savunmada da Valeriya’nın manşetleri toplamasıyla açılan Adnan Kıstak’ın öğrencileri seti 25-21 aldı.

Üçüncü sete bu kez 4-0 Telekom üstünlüğü gözlendi. İlk teknik mola 8-3 geçildi. Aguero’nun sahaya dönmesiyle etkili oyununu sürdüren Başkent ekibi, Kimberly ve Seda’nın file üstü, Tatiana’nın sert servislerine çözüm bulmakta zorlandı. Bunun sonucu 11-11’lik eşitlik geldi. Valeriya’nın da etkili olmasıyla açılan Fenerbahçe, 2. teknik molayı 15-16 lehlerine çevirdi. Ama Telekom’un seti bırakmaya niyeti yoktu. Bahar’ın üst üste Valdone tercihine Litvanyalı oyuncu olumlu smaçlarla yanıt verdi, Nilay bloklarıyla sayı aldı ve set 25-21 Telekom’un oldu.

Dördüncü set karşılıklı sayılarla başladı ama Kimberly’nin oyuna ağırlığını koymasıyla teknik molaya Fenerbahçe 8-5 önde girdi. Çiğdem de Aguero ve Ebru’ya yaptığı bloklarla sayı üretince Üzeyir Özdurak mola almak zorunda kaldı. Fakat bu takımının toparlanmasına yetmedi. 2. teknik mola 9-16 geçildi, sette 25-18 konuk ekibin oldu ve setler eşitlendi: 2-2

Son set nefesleri kesti. Üç servis hatasına ve Bahar- Makare anlaşmazlığına rağmen Telekom 6-6’lık beraberliği yakaladı. Teknik molaya ise Fenerbahçe 7-8 önde girdi. Bloklarla Telekom’u durduran Fenerbahçe final setini 15-10 kazanıp maçtan 3-2 galip ayrıldı.


Haberi Paylaş

Comments are closed.