Avrupa 2.’liği deyip geçmeyin

A Bayan Milli Takımımız Ankara’da ikinci kez kürsüye çıktı Avrupa’nın en iyi ikinci takımı oldu.

Gönüllerden tabii ki her zaman şampiyonluk geçer ama bence kazandığımız ikincilik de küçümsenmeyecek kadar değerli.

Takımımıza baktığınızda çok önemli 4 oyuncusu voleybolu bırakmış artık tribünden takıma destek veriyor. Pasör Naz sadece 15 ay önce doğum yapmış ve takıma yeni katılmış. Tam bir geçiş dönemi. İleride bu takımın Neslihanları Gözdeleri olacaklar ama biraz zamana ihtiyaçları var. Bazıları kendi takımlarında çok da süre bulamamış oyuncular. Bu tür turnuvaları oynayarak tecrübe kazanacak daha az hata yapacak ve eminim ki o şampiyonluğu Türkiye’ye getirecekler.

Yakalanılan başarı voleybolun gün be gün gündemde olmasını sağladı bunun mimarıdır voleybolcularımız. Umarım bu rüzgarı şu an Slovenya’da olan Erkek Milli Takımımız ile devam ettiririz.

Evet gündemde demişken Demet Akalın’ın attığı bence talihsiz Twit’e de değinmeden geçemem. İzlemesi destek vermesi çok güzel ama keşke Giovanni Guidetti’yi biraz araştırsaydı. Türkiye’ye geldiği günden beri Türk oyuncuların gelişimi için gece gündüz çalışan, banane demeyip Türkiye’nin açıkçası bir çok ismin gitmeye korktuğu yerlere gidip yüzlerce kız çocuğunu hayatına dokunmaya çalışan bu hoca iyi ki Bahar’la evlendi iyi ki bir kız çocuğu oldu iyi ki bizimle iyi ki bizden biri ve iyi ki göğsünde Türk bayrağını taşıyan o formayı terletiyor. Onunla daha güzel başarılara imza atacağımıza eminim. Bu arada bir parantez yerli hocalarımız da çok kıymetli ki onlara da baş antrenörlük görevi verilse en az Guidetti kadar başarılı olmak için çabalayacaklarına hiç şüphem yok.

Başarıyı tabii ki sadece Giovanni Guidetti’ye mal etmiyoruz teknik kadroda olan herkesin Alper Hamurcu’nun, Saim Pakkan, Recep Vatansever ve ismini uzun uzun yazamadığım emeği geçen herkese binlerce kez teşekkürler.

Biz sadece sahaya çıktıkları andan itibaren olanlara tanıklık ediyoruz ama biliyoruz ki bu işin geri planında çok fazla emek çok fazla uğraş var. Tekrar emeğinize sağlık.

Ve Ankara?

2003’te de oradaydım ve voleybolda seyircinin muhteşemliğine tanıklık etmiştim. Yıl 2019 voleybol Ankara’da üzerine daha da koymuş. Neden kendi salonumuz varken basketbolunkini kullandık diyenlere tribünleri her gün doldurarak çok güzel cevap verdiniz. Desteğiniz muhteşemdi. Sahada olan voleybolcularımıza itici güç olduğunuz kesin. Ben eminim ki 12 bin değil daha büyük bir salonda oynasak maçları orası da dolardı. Ne diyebiliriz ki Ankara bu büyük organizasyonları hak ediyor. Teşekkürler?

Son olarak Olimpiyat Elemesine de değinecek olursam 2020 Ocak ayında bir kez daha Olimpiyat elemesi oynayacağız. Muhtemel rakipler arasında Avrupa Şampiyonası karşılaştığımız ve 3-2 yendiğimiz Hırvatistan, çeyrek finalde karşılaştığımız ve 3-0 muhteşem bir oyunla mağlup ettiğimiz Hollanda, yarı finalde 3-1 ile geçtiğimiz Polonya olacak. Biz kendi oyunumuzu oynadıktan sonra rakip kim olursa olsun gördük ki başarabiliyoruz.

Başkan Akif Üstündağ Olimpiyat Elemesini Türkiye’ye almak istediklerini söyledi umarım başarır ve biz Avrupa 2.’si takımımızla Olimpiyatlarda yer alırız.

Herkese voleybol dolu günler?

Hoşça kalın?


Haberi Paylaş