Avrupa Şampiyonası için gün sayıyoruz

Genç Kızlar Avrupa Şampiyonası Finalleri 18-26 Ağustos tarihlerinde Ankara’da oynanacak.
Genç Kız Milli Takımımız, bu önemli turnuvaya Ankara’da hazırlanıyor. Günde iki antrenman yapan Genç Kızlar, başarılı olabilmek için ter döküyor, büyük emek sarfediyorlar.

Geçtiğimiz yıl Avrupa ve Dünya Şampiyonluğu dereceleri ile Türkiye’yi gururlandıran Milli Takımımız, bu turnuvada Genç kategorisinde madalya mücadelesi verecek.

Turnuvanın bir numaralı şampiyonluk adaylarından Genç Kız Mİlli Takımımızı isim isim kamuoyuna tanıtmak istedik. Sorularımıza ilk yanıt veren Ceyda Aktaş oldu.

Kendi ağzından, dünden bugüne Ceyda Aktaş.

Ben Ceyda Aktaş, 18.08.1994’te Ankara’da doğdum.

Voleybola 9 yıl önce Ankara Vakıfbank Spor Kulübünde başladım.

Voleyboldan önce okul takımında basketbol oynamıştım. Basketboldan sonra Latin dansları ile ilgilendim. Sayın Zeycan acar bendeki voleybol yeteneğini keşfetti ve bu spora yönlendirdi; seçmelere katıldım, başarılı bulundum ve takıma alındım.

Hiperaktif bir çocuk olduğumdan, ailem de benim bir sporlu uğraşarak enerjimi atmamı istiyordu. Voleybol onlar için de benim için de biçilmez kaftan oldu.

Voleyboldaki ilk antrenörlerim Zeycan Acar veTaner Atik oldu. Mehmet Bedestenlioğlu, Emir Altıntaş, Marco Aurelio Motta, Alper Erdoguş, İsmail Şahin’in de üzerimde büyük emeği var.
Uzun süre Ankara Vakıfbank’ta oynadıktan sonra 2009-2011 seneleri arasında TVF Voleybol İhtisas Kulübü ile İkinci Lig deneyimi yaşadım. 2011-2012 sezonunda İstanbul Vakıfbak Türk Telekom Spor Kulübü’ne transfer oldum. Alt yapıda oynadım. Kimi zaman A takımla antrenmanlara çıktım, hazırlık maçlarına katıldım. Bu sene A takıma yükselme mutluluğunu yaşıyorum.

Şanslı bir dönemde voleybol oynuyorum. Yüksek kaliteli takımlarda forma giydiğimden, bir çok dereceyi yaşadım. Bunlardan en önemli olanları Yıldız Milli Takım’daki Avrupa ve Dünya Şampiyonlukları elbette. Bunların yanında Balkan İkinciliği ve dördüncülüğü de var.
Kariyer planlamamda yurtdışı deneyimi yaşamak ister miyim, açıkçası pek aklıma getirmedim. Ama ilerde İtalya veya Rusya’da oynamayı isterim.

Ceyda Aktaş olarak en büyük isteğim, hedefim A Milli Takım’da oynamak. A Milli kategorisinde Avrupa ve dünya şampiyonalarında derece yapıp, yine bir ilki başarmış bir ekibin içinde yer almak istiyorum. Ayrıca, önümüzde 2020 Olimpiyatları var. Bu olimpiyatlarda yer almak, derece yapmak arzusundayım.

Kendime rol model olarak Yeon Koung Kim’i alyorum. Beğenerek izlediğim, gıpta ettiğim çok oyuncu var; Destiny Hooker ve Lioubov Sokolova’yı gerçekten çok beğeniyorum.

Enerjimiz yüksek
Avrupa Şampiyonasına sayılı günler kaldı. Her sabah takımca gün sayıyoruz. Gerçekten çok heyecanlıyız. Hedefimiz yine bir ilke imza atmak. 2011’de elde ettiğimiz başarıyı koruyacağımıza inanıyorum. Gençler kategorisinin bizi daha çok zorlayacağı bir gerçek. Takım olarak bunun önlemini alıyoruz, çalışıyoruz. Balkan Şampiyonasında talihsizlik yaşadık ama bu turnuvadan ders çıkarttık. Antrenmanlarda, Balkan Şampiyonasında yapamadıklarımızın üstüne gidiyoruz. Önemli olan da buydu zaten. Takımımızın enerjisi gerçekten çok güzel. Bu bizim için çok büyük avantaj sağlıyor. Grubumuzdan da memnunuz. Bu avantajlarımızı kullanarak yine birincilik kürsüsüne çıkacağımıza inanıyorum.

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.