Avrupa Şampiyonu Yıldızlar ödüllerini aldı

30 Nisan-8 Mayıs 2011 tarihlerinde Ankara’da yapılan Yıldız Kızlar Avrupa Şampiyonasında şampiyonluğu kazanan Milli Takım ödülünü törenle aldı.

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül ile Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, Avrupa Şampiyonu olan Yıldız Kızlar Voleybol takımına ödülünü birlikte verdi.
Milli Takımın ödülleri Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık; Genel Sekreter Sinem Mavili, İcra Kurulu Koordinatörü Sezgin Kaymaz’la birlikte A Bayan Milli Takım, Genç Kız Milli Takımlarla ve teknik heyetlerinin katıldığı törende, tüm takım adına Kaptan Damla Çakıroğlu’na taktim edildi.

Yıldız Kız Milli Takım, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ödül yönetmeliği gereği tahakkuk eden 99 bin 120, Türkiye Voleybol Federasyonu ödül yönetmeliği gereği de 239 bin 540 lira ödül kazandı.

Hedef olimpiyat
Ödül töreninde konuşan Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Yıldız Kız Milli Takımı bir kez daha kutladıktan sonra, Türk sporunun en büyük hedefinin olimpiyatlar olduğu söyledi. Akgül, “Takım sporlarında mutlaka olimpiyatta temsil edilmek istiyoruz ve buna en yakın branş bayan voleyboludur. Bunun için Voleybol Federasyonu gerekli yatırımları ve hazırlıkları yapıyor” diye konuştu.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık da ödül törenine katılan Milli Takımları ve önlerindeki turnuvaları tanıttı. Yıldız Milli Takımı başarısından dolayı bir kez daha kutlayan Başkan Karabıyık, “Önümüzde Avrupa Gençlik Olimpiyatları var. Yıldız Kız Milli Takımımız, bir önceki oyunlarda şampiyon olan ablalarından bayrağı devraldılar. Onların da başarılı olacaklarına inanıyoruz”  dedi.

Tüm çalışmaları olimpiyatlarda temsil edilmek üzere yaptıklarının altını çizen Başkan Karabıyık, “Eleme müsabakaları önümüzdeki yıl İstanbul’da yapılacak. Burada başarılı olacağımıza ve olimpiyatlara katılacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.


Haberi Paylaş