Avustralya kadın milli takımı, erkekleri yendi

Sporda karşı cinsiyetlerin birbirleriyle mücadeleleri her zaman ilginç olmuştur. Bu yüzden, ne zaman kadınlar ve erkekler karşı karşıya gelse seyirciler olarak tarafların nasıl bir performans göstereceğini görmek isteriz. Voleybolda bu tarz karşılaşmalar oldukça nadir gerçekleşir.

Ne var ki, Avustralya kadın milli takımı bu konuda oldukça başarılı. “Voleyros” kadınları, başkent Canberra’nın kenar mahallerinden biri olan Lyneham’da düzenli olarak düzenlenen “Erkekler Açık Lig”inde erkekleri mağlup etti. Aslında bu Avustralya kadın voleybol milli takımının erkeklere karşı oynadığı ilk dostluk maçı değil ancak bu sefer, bu etkinliği karşı cinsten oyunculara karşı kısa sürede birçok maç yaptıkları bir turnuvaya dönüştürdükleri için durum farklı.

Başantrenör Martin Collins’in de vurguladığı gibi, bu fikir bütün ekibe aitti: “Onlara (erkek kulüp takımları) karşı oynadığımız maçları geçtiğimiz yıllarda kaybediyorduk, ardından çok ucu ucuna kaybetmeye başlamıştık ve en sonunda Olimpiyat elemelerine katılacağımız geçen aralık ayında ilk kez yenmeyi başardık. Yalnızca birkaç yıl içinde kaybetmekten kazanmaya doğru giden bu gelişimimizi görmek ve tabii ki erkekleri yenmek bizim için çok güzel bir duygu.”

Haberi Paylaş

Comments are closed.