Halit Kurtuluş Saint Joseph’te

TVF Erkekler 1. Ligi ekiplerinden Saint Joseph, Arkas Spor’dan Halit Kurtuluş’u kiralık olarak renklerine bağladı.  Daha önce, 2017-2018 ve 2018-2019 sezonlarında da Saint Joseph kadrosunda bulunan Halit Kurtuluş yuvaya döndü.

2017 yılında ilk A takım serüvenine Saint Joseph’te başlayan sporcu, 2018-2019 sezonunda Saint Joseph’le 1. Lig’e terfi başarısı yakalamıştı.

U18 ve U20 milli takımlarının formasını da giyen Halit Kurtuluş orta oyuncu mevkiinde görev yapıyor.

Transferle ilgili açıklama yapan kulüp başkanı Genco Ulaş Akyol şunları söyledi:

“Genç ama tecrübeli bir sporcuyu kadromuza geri kattığımız için çok mutluyuz. Halit kulübümüzde A takıma çıktığı zaman 15 yaşındaydı. Bir sporcudan öte, kardeşimiz gibi sevdiğimiz biri. Buraya tekrar dönmesinden dolayı çok mutluyuz. Bu sezon takımımıza çok güç katacak bir isim. Uzun vade de Türk voleyboluna kıymetli hizmetleri olacağına inanıyoruz. Bir sezonluk bir aradan sonra tekrar buluşmak çok güzel.”

Halit Kurtuluş ise “Saint Joseph’e geri geldiğim için çok mutluyum. Buradaki aile ortamını voleybolumu geliştirmek için kullanacağım. Saint Joseph ile başarılı bir sezon geçirmek için takım olarak çok çalışacağımızın sözünü verebilirim. Öncelikli hedefimiz Play-off. Burada da başarılı olabilecek bir ekibe sahibiz. Takımımız adına sakatlıksız, sağlıklı, güzel bir sezon geçirmeyi diliyorum.” şeklinde konuştu.

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.