Aydın Büyükşehir Belediyespor’da antrenör belli oldu

Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde mücadele eden Aydın Büyükşehir Belediyespor’da antrenör Mustafa Umut Uysal ile karşılıklı olarak yolların ayrılmasından sonra dümene Milli antrenör Alper Hamurcu getirildi. Bu anlaşma Türkiye voleybol camiasında büyük yankı uyandırdı.

Son olarak Nilüfer Belediyespor’u çalıştıran ve A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın yardımcı antrenörlüğünü yapan Alper Hamurcu, Aydın’a kazandırıldı. Aydınlı damat Giovanni Guidetti’nin A Milli Kadın Voleybol Takımı’nda yardımcılığını yapan Alper Hamurcu, artık Aydın için çalışacak.

Alper Hamurcu’ya bir çok teklif geldiğini ancak Hamurcu’nun Aydın’ı tercih ettiğini söyleyen Aydın Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Polat Bora Mersin,”Alper hocamızla 2 yıllık sözleşme imzaladık. Genç ve kıymetli bir hoca. Başarılı bulduğumuz bir hoca. Hocamız bize transfer listesini verdi ve bu doğrultuda çalışmalara başladık. A Milli Takımı’nın 3 turnuvası var. Hocamız bir müddet orada olacak. Teknik ekibini de kurduktan sonra hem A Milli Takımı’nda görev yapacak hem de Aydın Büyükşehir Belediyespor’da görev yapacak. Hedefimiz gelecek sezon Aydın Büyükşehir Belediyespor’u en iyi yere getirmek” dedi.

Aydın Büyükşehir Belediyespor yöneticisi Ömer Altuntaş da başarılı bir transfer gerçekleştirdiklerini ve Alper Hamurcu’nun, Türkiye’de voleybol camiasına büyük başarılar yakaladığını söyledi.

Arif Yılmazoğlu/Denge


Haberi Paylaş