Aylin Sarıoğlu ve Cansu Özbay’ın maç sonu görüşleri

Filenin Sultanları, 2019 Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda Fransa’yı 3-0 mağlup ederek gruptaki dördüncü galibiyetine imza attı.

Maçın ardından Milli Takımımızdan Aylin Sarıoğlu ve Cansu Özbay, şampiyona hakkındaki soruları yanıtladı.

Libero Aylin Sarıoğlu, “Avrupa Şampiyonası’nda önemli bir galibiyet aldık, sona doğru ilerliyoruz. Bu yolda dörtte dörtle gidiyoruz. Umarım Sırbistan maçını da alarak grubu birinci sırada tamamlarız. Sırbistan kolay bir rakip değil, daha önce de karşılaştık. Bizi zorlayacaklarını düşünüyorum ama seyircimizin gücünü de arkamıza alarak kazanabileceğimiz inancındayım.” sözleriyle görüşlerini dile getirdi.

Pasör Cansu Özbay ise “Sıralama açısından bu maç bizim için çok önemliydi. Çok güzel oynadık, kazandık, çok mutluyum. 3-0’lık galibiyetin ardından yarın Sırbistan’la grup birinciliği için savaşacağız. Sırbistan gerçekten çok iyi bir takım. Çok iyi oyuncuları var. Tabii ki kazanabilmemiz için öncelikle taktiği doğru uygulamamız, savaşmamız gerekiyor sahada. Ne olursa olsun vazgeçmemiz gerekiyor. Umarım kazanabiliriz” ifadelerini kullandı.

Kadın Milli Voleybol Takımımız, gruptaki son maçında yarın liderlik için Sırbistan karşısına çıkacak. Mücadele saat 19.30’dan itibaren TRT Spor ekranlarından naklen yayınlacak.


Haberi Paylaş