Bakan Suat Kılıç Genç Sultanları kabul etti

 Suat Kılıç, Avrupa Şampiyonu olan Genç Kızlar Milli Voleybol Takımımız’ın 2016 Olimpiyatların’da da ülkemizi temsil edeceklerinden şüphesi olmadığını dile getirdi.

Bakanlığın konferans salonunda gerçekleştirilen kabulde, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Erol Ünal Karabıyık, Genç Kızlar Voleybol Milli Takımı oyuncuları ve antrenörleri hazır bulundu.

Bakan Kılıç, kabulün basına açık bölümünde yaptığı konuşmada, TVF Başkanı Erol Ünal Karabıyık’ın şahsında, milli takım oyuncularını ve teknik heyetini yürekten kutladığını belirtti.
Geçen yıl, aynı ekibin yıldız kızlar kategorisinde Ankara’da oynanan maçta Çin’i mağlup ederek dünya şampiyonu olduğunu hatırlatan Kılıç, ”İstikrarlı başarı bu olsa gerek. Aynı takımdan çok sayıda oyuncunun devamıyla da bu yıl Avrupa Genç Kızlar Voleybol Şampiyonası finalinde 3-0 lık net bir skorla Avrupa şampiyonu oldular. Ağzımdan dökülen cümleler yüreğimin sesidir. Özellikle genç sporcularımızın hissiyatımı bu şekilde algılamalarını rica ediyorum” dedi.

Kılıç, A Milli Bayan Voleybol Takımı’nın olimpiyatlara katılmasıyla Türkiye’nin 52 yıl aradan sonra takım sporlarında ilk kez yer aldığını belirterek, ”Grupta son ana kadar, dişe diş mücadele ettiler. Gruptan çıkamamamız, sürpriz olarak algılandı. Bu demektir ki sizler arkadan bu kadar sağlam gelirken, ablalarınız da olimpiyatlara katılma hakkını kazanarak kapıları aştı. Muhtemelen 2016 Olimpiyatları’nda yer alacak voleybol takımımızın oyuncuları şu an karşımızda” dedi.

Bakan Kılıç, ”Bu sizin şu ana kadar ortaya koyduğunuz istikrarlı sportif tablonun en büyük ödülü olacak. Ne Dünya Kupası ne de Avrupa Kupası…Hepsinin ötesinde olimpiyatlara katılma hakkı kazanan takımın içinde yer almanız olacak. Bunu yapabileceğinize yürekten inanıyorum. 4 yıl sonrasını bugünden görür gibiyim. İnşallah Brezilya’da tribünlerde sizin sahadaki coşkunuzu hangi konumda o gün bulunuyor olursak olalım, paylaşmak üzere orada olmanın sözünü ben bugünden sizlere veriyorum” diyerek sözlerini tamamladı. Bu arada, Bakan Kılıç’ın kabulde oyunculara ve antrenörlere cep telefonu hediye ettiği bildirildi.

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.