Balkan Şampiyonaları’nda kuralar çekildi

Balkan Voleybol Birlği Teknik Komisyon üyeleri İstanbul’da toplandı. Toplantıda 2010 yılı organizasyonlarının değerlendirilmesi, 2011 Sezonu Balkan Şampiyonaları kura çekimi yapılırken, 2011 Plaj Voleybolu organizasyonları ve yönetmelikleri ve BVA Kupası ele alındı.

Balkan Voleybol Birliği Teknik Komisyon Toplantısı, Başkanlığını Yunan Periklis BAKODİMOS’un yönettiği İstanbul Volley Hotel’de yapıldı. Toplantıya Balkan Voleybol Birliği Genel Sekreteri Özkan MUTLUGİL, Teknik Komisyon üyeleri Slobodan Milosevic (Sırbistan), Stanislav NIKOLOV (Bulgaristan), Viorel MANOLE (Romanya), Nilüfer SHIMONSKY (Türkiye), Simon GINES (Makedonya)’in yanı sıra Plaj Voleybolu Komisyon üyeleri Tosho STOYANOV (Bulgaristan), Erkal TAŞ (Türkiye), George GAGLİS (Yunanistan), Ivan Vladisavlievic (Sırbistan) katıldı. Ayrıca Makedonya Voleybol Federasyonu Genel Sekreteri Zoran KARANOVIC, Moldovya Voleybol Federasyonu Yönetim kurulu Üyesi Arthur ROMASCAN ve Stratan ALEXANDREU toplantıda konuk olarak hazır bulundular.

Toplantıda 2010 yılı organizasyonlarının değerlendirilmesi, 2011 Sezonu Balkan Şampiyonaları kura çekimi yapılırken, 2011 Plaj Voleybolu organizasyonları ve yönetmelikleri ve BVA Kupası ele alındı. BVB Voleybol ve Plaj Voleybolu Şampiyonalarında kullanılan formların güncellenilmesi, Teknik Delegelere ait el kılavuzunun hazırlanılması, yapılan organizasyonların konaklama ve yemek koşulları, salonlar açısından aynı standarda oturtulması, şampiyonalar sırasında zayıf takımların daha fazla maç yapmaları için yeni formüllerin aranması, üye Federasyonların mali durumları ve yaşanan sıkıntılar diğer konuşulan konular arasındaydı. 

2011 Yılı Balkan Şampiyonalarında yaş sınırları Yıldız Erkekler’de 1 Ocak 1993 ve üssü, Yıldız Kızlar’da 1 Ocak 1994 ve üssü, Genç Erkekler’de 1 Ocak 1991 ve üssü ve Genç Kızlar’da 1 Ocak 1992 ve üssü olarak açıklandı.

2011 Balkan Voleybol Şampiyonaları:

Yıldız Erkekler : İstanbul Türkiye (9 ülke katılacak)
Grup A Türkiye-Romanya-Arnavutluk
Grup B Bulgaristan-Karadağ-Moldova
Grup C Yunanistan-Sırbistan-Bosna&Hersek

Yıldız Kızlar : Tiran ve Durres Arnavutluk (7 ülke katılacak)
Grup A Sırbistan-Romanya-Karadağ-Arnavutluk
Grup B Türkiye-Bulgaristan-Yunanistan

Genç Erkekler : Makedonya (9 ülke katılacak)
Grup A Sırbistan-Bulgaristan-Romanya
Grup B Yunanistan-Makedonya-Karadağ
Grup C Türkiye-Arnavutluk-Moldova

Genç Kızlar : Sırbistan (9 ülke katılacak)
Grup A Yunanistan-Karadağ-Arnavutluk
Grup B Sırbistan-Bosna Hersek-Makedonya
Grup C Türkiye-Bulgaristan-Romanya

 


Haberi Paylaş