Balkan Şampiyonası’nın galibi Bulgaristan

Bükreş’te düzenlenen Halkbank Yıldız Erkekler Balkan Şampiyonası’nın son gününde, Yıldız Milli Takımız Bulgaristan’a 3-1 yenilere Balkan ikincisi oldu.

8 takımın katıldığı turnuvada, gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar tek maç üzerinden yarı final ve final maçları oynadılar. A grubunu ilk iki sırada bitiren Bulgaristan ve Bosna Hersek, B grubunun ilk iki sırada bitiren Türkiye ve Romanya yarı finale yükseldiler. Cumartesi günü oynanan yarı final maçlarında Bulgaristan, Romanya’yı zor bir mücadelenin ardından 3-2 yenmeyi başardı ve finale yükseldi. Diğer yarı final mücadelesinde milli takımımız, Bosna Hersek’i rahat bir oyunla 3-0 geçmeyi başardı ve finale adını yazdırdı.

Pazar günü final ve sıralama maçları vardı. Günün ilk maçında Karadağ, Moldova’yı mağlup ederek şampiyonayı yedinci sırada bitirirken, Yunan milli takımı Sırbistan’ı 3-2 yenerek turnuvayı beşinci sırada tamamladı. Günün üçüncü maçı olan bronz madalya mücadelesinde ev sahibi Romanya, Bosna Hersek’i 3-0 yenerek kürsüde yer almayı başardı. Final maçında ise milli takımımız, ilk seti kazanmasına rağmen Bulgaristan’a 3-1 yenilerek gümüş madalyanın sahibi oldu. Bulgar milli takımı böylece 2009 yılının ardından altın madalyaya ulaşma başarısı gösterdi.

Şampiyonada sıralama şu şekilde oldu:
1. Türkiye
2. Bulgaristan
3. Romanya
4. Bosna Hersek
5. Yunanistan
6. Sırbistan
7. Karadağ
8. Moldova
 


Haberi Paylaş