Başarılarımızın tesadüf olmadığını kanıtlayacağız

Genç Kız Milli Takımımız Avrupa Şampiyonası için Ankara’da; alıştığı, sevdiği ve başardığı yerde. Her geçen gün gelişiyorlar, üstüne koyuyorlar. Hırsları, enerjileri müthiş.

Takımın orta oyuncularından Aslı Kalaç da antrenman performansı ile finallerdeki rakiplerine göz dağı veriyor.

13 Aralık 1995 doğumlu, 1 metre 84 santimetre boyundaki oyuncu “Oyuncularımızı tanıyalım” serisinin üçüncü gün konuğu oldu, kendisini anlattı.

Voleybola, babamın yönlendirmesiyle 2006 yazında, Yeşilyurt Spor Kulübü’nde başladım. Beni sürekli destekleyen, bugünlere gelmemde büyük payı olan babama minnettarım.
Aslında spora voleybolla başlamadım. İlk branşım yüzme idi. Yaklaşık bir sene yüzme kurslarına gittim. Ardından yüzmeyi bıraktım ve babamın teşviki ile voleybolu seçtim.

İlk antrenörüm, aynı zamanda voleybola başlamamda ısrarda bulunan diğer kişi Münip Özdurak’tır. Bugüne kadar çalıştığım her antrenörümün üzerimde emeği vardır. Ama özellikle belirtmek istediğim kişiler; Mehmet Yücel, Gonca Dilik, Mehmet Bedestenlioğlu ve Marco Aurelio Motta…. Bu dört unutamayacağım isim, voleybol kariyerimin dönüm noktalarında bana yardımda bulundu. Üzeyir Özdurak, şu anki kulüp antrenörüm, voleybolla ilgili almış olduğum çoğu kararda bana yardımcı olan kişilerden biridir.

Voleybol kariyerimdeki en büyük başarılarım elbette 2011’de Ankara’da yapılan Yıldız Kızlar Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında aldığımız birincilikler. Bu tarihi başarıların yanı sıra, Yıldız Kızlar balkan İkinciliği de içinde bulunduğum takımların elde ettiği başarılardan. Kulüp olarak küçük kızlar Türkiye Üçüncülüğü, Yıldız Kızlar Türkiye Beşinciliği, Genç Kızlar Türkiye İkinciliği, okullar arası Yıldız Kızlar Türkiye Üçüncülüğü, okullar arası Genç kızlar Türkiye Üçüncülüğü de elde ettiğimiz başarılardan.
Tanıdıklarım, arkadaşlarım, antrenörlerim bana yurt dışında oynamak isteyip istemediğimi soruyorlar. Yurtdışında oynamak gibi bir hedefim eskiden vardı. Fakat Türkiye Voleybol Ligi her yıl biraz daha gelişiyor. Voleybol ligimizin dünyanın en iyilerinden bence. O yüzden Türkiye’de oynamaktan çok memnunum.

Gelecekte en büyük hedefim, A Milli Takım’da forma şansı bulmak. Fakat forma şansı bulmakla bana göre iş bitmiyor. Yıldız Takımla yakaladığımız gurur ve başarı tablosunu A Milli Takıma kadar taşımalıyız diye düşünüyorum. A Milli takım zamanımız geldiğinde, bu ülkeye Avrupa ve Dünya şampiyonası finalinde Türkiye’yi izleme zevkini yaşattıracağımızı düşünüyorum.
Senelerdir örnek aldığım tek sporcu bu sene Galatasaray’da oynayacak Simona Gioli’dir. İleride onun gibi olmak istediğimi üstüne basa basa söyleyebilirim. Hayranlıkla seyrettiğim kişi de Eczacıbaşı’nda oynayan Maja Poljak’tır.

Ankara’da yine başaracağız
Şu anda bambaşka bir heyecanın içindeyiz. Avrupa Şampiyonası finalleri için çalışıyoruz. Temmuz ayında oynadığımız Balkan Şampiyonasında antrenörlerimiz ve biz eksik yanlarımızı gördük. Şimdi eksiklerin üzerine gidiyoruz. Takım olarak aramızdaki diyalog, yardımlaşma ve birbirimizi tanıma seviyesi gerçekten çok yüksek. Bu etkenlerin bizi başarılı kılacağına inanıyoruz. Amacımız gençlerde de Avrupa şampiyonu olmak ve geçtiğimiz yıl yıldızlarda elde ettiğimiz unvanlarımızı korumak. İyi çalışıyoruz, umarız başaracağız. Gücümüzü ve geçen yılki başarılarımızın bir tesadüf olmadığını herkese göstereceğiz.

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.