“Başarımızın tesadüf olmadığını göstermemiz gerekiyor”

Kuruldukları ilk senede Birinci Lig’den Sultanlar Ligi’ne yükselme başarısı gösteren başkent ekiplerinden Mert Grup Sigorta’nın baş antrenörü Nahit Cantürk ile Sarıyer Belediyespor maçı hazırlıkları öncesi bir araya geldik.

Sultanlar Ligi’nde yeni takımı olarak şu ana kadar sezonu nasıl bulduğunu sorduğumuz Cantürk, “Şu an takım olarak çok iyi gidiyoruz. Mevcut durum çok iyi. Çevreden övgüler alıyoruz. Bir şeyi başardık mı henüz hayır. Avantajlıyız, ligde güzel bir yerdeyiz. Bunun anlamlı hale gelmesi için bundan sonrasının da iyi devam etmesi lazım. Sorumluluğumuz daha çok arttı. Bazı şeylerin tesadüf olmadığını göstermemiz gerekiyor. Bunun için de istikrar gerekiyor. Sultanlar Ligi’nin yeni bir takımıyız ama acemisi değiliz. Oyuncu kadromuz yıllarca beraber oynamış isimlerden oluşuyor. Yabancı oyuncularımız çok uyumlu ve çok çalışkan. Şu an ligin tadını çıkarmaya çalışıyoruz. Kazandıkça keyfimiz yerine geliyor. Yönetimden tutun takım içindeki personel oldukça mutlu. Takım istenilen seviyeye bir şekilde ulaştı” dedi.

“Hayal ettiğimiz seviyenin üstündeyiz”

Takım olarak ligdeki hedeflerinden bahseden Cantürk, “Ligde tehlikeli bir yerdeyiz. Sezona başladığımız durum ile hayal edilen hedefler arasında büyük farklılıklar oluşmaya başladı. Sezona başlamadan önce hedeflediğimiz noktanın üstündeyiz. Bunun iyi ve kötü tarafları var elbette. Beklenti yükseldi, baskı artıyor. Alacağınız olası mağlubiyetler mutsuz etmeye başlayacak. Takım olarak en istikrarlı, en kurumsal, organizasyonu büyüten ve uzun yıllar voleybola hizmet edecek ortam yaratmak istiyoruz. Tüm bunlar için en başta tesisleşmek geliyor. Şu an başkanımız Aydın Kaya bunun için büyük emek harcıyor. İstediğimiz seviyeye ulaşmak için büyük emekler, zahmet ve sabır gerekiyor. Günlük başarılardan ziyade, en istikrarlı takım olmak istiyoruz” açıklamalarını yaptı.

“Vakıfbank, Eczacıbaşı, Fenerbahçe ve Galatasaray ile oynamak büyük keyif”

Voleybolda uyum sürecinin biraz zaman aldığından bahseden Cantürk, “Takımımızın oyuncuları 4 aydır bir arada. Uyum biraz zaman alabilir ama takım olarak hedef maçlarımızı kazandık. Ligimizde 100 yıllık takımlar var. Lig başlamadan önce başkanımızla konuştuğumda, Vakıfbank, Eczacıbaşı, Fenerbahçe ve Galatasaray ile oynamanın keyfini yaşamalıyız dedim. İki yılda onlarla aynı sahada olmanın imkanını bulmak büyük başarı. Biz ikinci yılımızı yaşıyoruz, onlar asırlık kulüpler. İkinci yılımızda Sultanlar Ligi’ne çıkma başarısında kulübümüzün projesinin büyük payı var. Doğru yatırım ve doğru yönetim ile şu an buradayız.”

“Kulübümüz voleybola hizmet etmek istiyor”

Mert Grup Sigorta’nın, Mert ve Kaan Sigorta olarak TVF 1.Ligi’nde mücadele eden takımına Boşnak ve Sırp oyuncuların transfer edilmesi ile ilgili konuşan Cantürk, “Önümüze böyle bir proje çıktı. Sırbistan Novi Pazar’da Müslüman ve potansiyeli olan çocukların olduğu bir takım var. Bu takımdan belli başlı çocuklar Türkiye’ye getirilebilir ve kısa sürede Türk vatandaşı yapılabilir dedik. Kulübümüzün gelecek planları var ve biz bu oyuncuları yurtdışından getirtebilir, 3-4 yıl içinde geliştirebilirsek A Takım seviyesine oyuncu çıkartabiliriz diye düşünüyoruz. Türk vatandaşı olurlarsa hem bizim için hem ülke voleybolu için faydalı olacak. 1 oyuncu için gittik 3-4 oyuncu ile döndük. Ardından Bosna Hersek’ten oyuncular aldık ve şu an onların da Türk vatandaşı olması gündemde. Sadece yabancı oyuncularla değil, tesisleşerek burada altyapı kurarak da ilerlemek istiyoruz.”

“Küçük bir avantajımız olacak“

Son olarak cumartesi günü oynanacak Sarıyer Belediyespor maçı ile ilgili Cantürk, “Sarıyer maçı bundan önce kazanmış olduğumuz maçların anlam bulması için önemli bir maç olmuş olacak. Kazanmış olduğumuz takdirde altı galibiyetimiz olacak ve Sarıyer Belediyespor üç galibiyette kalmış olacak. En yakın takipçimize üç galibiyet fark atmış olacağız. Bu bizi biraz daha nefes aldırır hale getirecek. Sarıyer maçını kazanırsak küçük de olsa bir avantajımız olacak” dedi.

Röportaj: İrem Er

Haberi Paylaş

Comments are closed.