Halkbank derbiye hazır

Filede başkent derbisi 14 Kasım Pazar günü oynanacak. Ankara’nın şampiyonluk adayı iki köklü ekibi Halkbank ve Ziraat Bankası 14 Kasım Pazar günü, saat 14:00’te Başkent Voleybol Salonunda karşı karşıya gelecek. Bankalar derbisinin hakemleri Burhan İlhan ve Ayşim Erginay olarak atandı.

Karşılaşma öncesinde Halkbank 7 maçta aldığı 7 galibiyet ve kazandığı 19 puanla lider. Rakip takım Ziraat Bankası ise 7 maçta 6 galibiyetten topladığı 18 puanla ikinci sırada yer alıyor.

Karşılaşma ligin zirvesini yakından ilgilendirmesinin yanı sıra ‘başkent derbisi’, ‘bankalar derbisi’ özellikleri açısından da önem taşıyor.

En önemli spor olayı
Maçın hazırlıklarını devam ettiren ve moral yemeğinde bir araya gelen Halkbank’ta iki önemli oyuncu Fernando Hernandez ve Yiğit Gülmezoğlu açıklamalarda bulundu. İkilinin görüşleri şöyle:

Fernando Hernandez: “Birkaç yıldır buradayım. Ankara’da, tüm sporlar içinde bugün itibarıyla en önemli rekabetin bu maçta yaşanacağını biliyorum. Çünkü şampiyonluk adayı başka iki takım mücadele etmiyor Ankara’da. Puan sıralamasında peş peşe sıralanıyoruz. Bence yüksek kalitede bir oyun olacak, az hata yapan takım gülecek. Biz kendimize inanıyoruz. Takımıma çok güveniyorum. Rakibimize saygı duyuyoruz ama liderliği bırakmak gibi bir niyetimiz yok.”

Yiğit Gülmezoğlu: “Takım olarak günden güne yükselen bir grafik çiziyoruz. Önümüzdeki maçın önemi bizi daha da çok motive ediyor. Başkent derbisi adi altında ortaya oldukça keyifli bir voleybol maçı çıkacağına eminim. Tek istediğimiz iyi oynayarak kazanmak. Bu arzumuzu da oyuna yansıtacağımıza inancım tam. Taraftarımızın desteği de takıma pozitif motivasyon sağlayacağından, camiamızı salona bekliyoruz.”

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.