Basic ve Yiğit maxfm’de

Avrupa Şampiyonası 2. Tur Eleme müsabakaları için Ankara’da bulnun Genç Erkek Milli Takım’da Antrenör Veljko Basic ve oyunculardan Yiğit Gülmezoğlu maxfm’de Özgür Aksuna’nın konuğu oldu.

Avrupa Şampiyonası elemelerinin radyo sponsor olan maxfm’de canlı yayınlanan programda Aksuna ve dinleyicilerden gelen soruları yanıtlayan Basic-Yiğit ikilisi, kendilerine güvendiklerini dile getirdiler.

Okulunda çok başarılı bir öğrenci, üstelik Milli Takım oyuncusu olarak da iyi bir performans sergileyen Yiğit Gülmezoğlu eğitim başarısını voleybola borçlu olduğunu dile getirdi.
Arkadaşları ile müthiş bir uyum yakaladıklarını, takımdan çok aile gibi olduklarına dikkati çeken Yiğit Gülmezoğlu, “Bütün takımları yenecek güçteyiz. Sanırım Almanya ile çekişmeli bir maç oynarız ve bu gruptan çıkarız. Yunanistan’la yaptığımız hazırlık karşılaşmaları bunun göstergesiydi. Yeter ki çok güvendiğimiz Ankara seyircisi o koltukları doldursun, bizim yanımızda olduklarını hissettirsinler” dedi.

Milli Takım Antrenörü Veljko Basic Özgür Aksuna’nın sorusu üzerine, Türkiye’yi çok sevdiğini ve alıştığını söyledi. Hayatında üç ülke olduğunu, bunların Bosna, Fransa ve Türkiye olduğunu dile getiren Basic kimi zaman Türkç konuşarak programa renk kattı.
Basic, Genç Milli Takım’la iyi bir hazırlık dönemi yaşadıklarını, ellerindeki bu yetenekli jerenasyonla çok önemli işlere imza atmak istediklerini ifade etti. Ankara’daki eleme maçlarının önlerindeki ilk önemli engel olduğunu hatırlatan Milli Takım Antrenörü, “Hazırlıklarımız tamam. Artık sahaya çıkıp kendmizi göstereceğiz. Rakiplerimiz çok önemli takımlar ama ben Almanya ve bir voleybol geleneğine sahip Slovakya ile çekişeceğimize inanıyorum. Elbette Ankara seyircisini yanımızda görmek istiyoruz” diyerek düşüncelerini dile getirdi.

Haberi Paylaş