Başkan Gül yeni sezon çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi

Sorgun Belediyespor Kulübü Başkanı Ergin Gül, 2021-2022 sezonuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Sorgun Belediyespor Voleybol Takımı olarak Türkiye’de erkek voleybolunun en üst klasmanı olan Efeler Ligi’nde üçüncü sezonuna hazırlandıklarını ifade eden Gül, yeni sezonda da taraftarların takdirini kazanacak bir kadro yapmak için kolları sıvadıklarını belirtti.

Sorgun’da voleybol sevgisinin giderek arttığını ve voleybol severlerin seyircili maçları dört gözle beklediğini vurgulayan Gül “Sorgun Belediyespor olarak ismimizi bir kez daha Galatasaray’ın Fenerbahçe’nin yanına yazdırmış olmaktan mutluyuz, gururluyuz. Biz yine Sorgun’umuzu Yozgat’tımızı başarı ile temsil edebilmenin, kaliteli bir kadro oluşturmanın gayreti ile yönetim kurulundaki arkadaşlarım, teknik kadrodaki hocalarımız ile beraber gece gündüz çalışıyoruz. Tüm samimiyetimle belirtmeliyim ki, Belediye Başkanımızın Erkut Ekinci’nin güçlü desteği olmasa bu takım buralara gelemezdi. Bu vesile ile kendisine şahsım kulübüm adına bir kez daha teşekkür ediyorum. En büyük dileğimiz yeni sezonda dolu tribünler önünde sizinle beraber kol kola, omuz omuza coşku dolu maçlar izleyebilmek” dedi.

Zorlu geçecek bir sezonun hazırlıklarına başladıkları bilgisini veren Gül, taraftarlardan kendilerine güvenmelerini isteyerek şunları kaydetti:

“Siz bize güvenin desteğinizi eksik etmeyin. Söz veriyoruz biz sizi hiç mahcup etmeyeceğiz. Yeni sezon ile ilgili transfer çalışmalarımız sürüyor. Hedefimiz ligde ilk 8’e girecek bir kadro oluşturmak. Şu ana kadar görüştüğümüz bir çok oyuncu var, ancak bunlarla sözleşme imzalamadan açıklamak istemiyoruz. Gerek yabancı, gerek yerli olsun gücümüz oranında en iyi transferleri yapmak için çalışıyoruz. Şu anda Ukraynalı smaçör Tymofii Poluina’yı kadromuza kattık. Bu arada birkaç oyuncuyla anlaştık ve kendilerine imzalamaları için sözleşme gönderdik. Bunları da zamanı gelince açıklayacağım.”

Sorgun Belediyespor’un ligde kalıcı olmak ve daha büyük başarılara imza atmak için desteğe ihtiyacı olduğunun altını çizen Gül, bu konuda sponsorluk anlaşmaları için çalışmaların sürdüğünü de sözlerine ekledi.

Haber: Şahin Özmen

Haberi Paylaş

Comments are closed.