Başkan Günel’in hedefi Kuşadası’nı bir spor merkezi haline dönüştürmek

33 ülkeden 200 sporcunun katıldığı ve dünyanın en prestijli voleybol organizasyonları arasında gösterilen FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu VW Beach Pro Tour turnuvasına başarıyla ev sahipliği yapan Kuşadası Belediyesi’nde Başkan Ömer Günel’in en büyük hedefi Kuşadası’nı bir spor merkezi haline dönüştürmek.

Yaklaşık 10 bin seyircinin katıldığı organizasyon sonrası spor basınının temsilcileri ile sohbet toplantısında bir araya gelen Başkan Günel, sadece yaz sporları ile değil yılın her ayında önemli spor organizasyonlarına ev sahibi olmak istediklerini, bir spor kenti olarak anılmak istediklerini söyledi.

Ömer Günel, “Pandemi nedeniyle yaklaşık 2 yıldır iyi bir turizm sezonu yaşayamadık. Kuşadası, kesintisiz 34 km’lik plajları ile Türkiye’nin en önemli turizm bölgelerinden biri. FIVB VW Beach Pro Tour etabına ev sahipliği yaptık. Dünya’nın gözü Kuşadası’nda oldu. Uluslararası birçok spor kanalı maçları canlı olarak yayınladı. Tüm misafirlerimiz ve Uluslararası Federasyon buradan mutlu ayrıldı. Plaj voleybolu denildiği zaman akla gelen ilk şehir olmak istiyoruz. Şehrimizin bütün fiziki yapısı bunun için çok uygun.” dedi.

Plajların dışında fiziki durumlarının birçok başka branşa da uygun olduğunu belirten Ömer Günel, “Plaj voleybolunun ardından plaj futbolu organizasyonlarına da ev sahipliği yapmak için çalışmalarımız var. Bisiklet, atletizm ve yüzme sporları için uygun bir coğrafyamız var. Birçok spora ev sahipliği yaparak ve aynı zamanda salon sporlarına da ciddi yatırımlarla Kuşadası’nı Türk sporunda önemli şehirlerden biri yere getirmek istiyoruz.” açıklamasını yaptı.

 

 

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.