Başkan Karabıyık: Hedefimiz ilk 6

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, yarın başlayacak Yıldız Erkekler Avrupa Şampiyonası finallerinde tüm takımlara başarılar diledi.

Kazasız, sakatlıkların, aksaklıkların yaşanmadığı bir şampiyona yaşanmasını arzu ettiğini belirten Başkan Karabıyık, “Yine önemli bir şampiyonayı ülkemizde düzenliyoruz. Öncelikle şampiyona organizasyonunu bize yakışan şekilde yapmak istiyoruz. Tesislerimizle, organizasyonumuz ve personelimizle buna hazırız. Bundan önce olduğu gibi, CEV Delegasyonunun ülkemizden teşekkür mektubu bırakarak ayrılacaklarından eminim” dedi.

Yıldız Erkek Milli Takımın iki yıllık süreçte bir proje kapsamında hazırlandığını anımsatan Başkan Karabıyık, “Burada birbirinden değerli rakiplerle karşılaşacaklar. Grubumuzda bu kategoride yer alan Sırbistan 6., Polonya 12., Almanya 30, Bulgaristan 40, Yunanistan 49. sırada. Biz ise 55. sırada yer alıyoruz. Yani, hepsinden sonra geliyoruz. Bu sıralamayı değiştirmek için 2 yıl çalıştı Yıldızlarımız.

Biz onlardan sahaya çıkıp tüm güçleriyle oynamalarını istiyoruz. Amacımız, aynı zamanda Dünya Şampiyonası elemesi de sayılan bu sınavdan Dünya Şampiyonasına katılacak bir derece ile çıkmak. Bilindiği gibi Avrupa Şampiyonalarında ilk 6 takım arasına girmek bunun için yeterli oluyor. Bu sonuç, Yıldız Erkeklerimiz için bir ilk olacak. Çocuklarımızdan bunu bekliyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

 


Haberi Paylaş