Başkan Karabıyık koltuğu devretti

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yer yüzünde çocuklara armağan edilmiş tek bayram olma özelliği taşıyor. Bayramın ritüellerinden biri de yönetenlerin koltuklarını o gün için çocuklara devretmeleri. Koltuklarını çocuklara bırakan yöneticiler, çocuklarımızın dolayısıyla gelecek nesillerin kendilerinden beklentilerini dinleme imkânına sahip oluyorlar.
Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık da makamını, bu yıl Kadıköy Moda İlköğretim Okulu 1. Sınıf öğrencisi Barış Eskigülek’ e devretti.

“Tesisler çok süper”
Ziyaretin başında Erol Ünal Karabıyık’tan mevcut tesisler ve yapımı devam eden tesisler hakkında bilgi alıp, Ankara Başkent Voleybol Salonu’nun her yerini inceleyen Barış; salonun ikinci katında bulunan palj voleybolu kortunun önce tahtalarla örtülü halini görüp sonra plaj voleybolu tesisi haline gelmesini görünce şaşırdı ve tesisler için Erol Ünal Karabıyık’a “Tesisler gerçekten çok süper!” dedi.
Beden eğitimi dersinin en çok sevdiği dersler arasında yer aldığını, öğretmeninin de voleybol antrenörü olması sebebiyle şanslı olduğunu belirten Barış, Erol Başkandan okulunda arkadaşlarına voleybolu sevdirmeye ve özendirmeye çalıştığını ancak bunu yaparken büyüklerinden destek beklediğini söyledi. Başkan Barış, voleybolun okullarda ders olarak okutulmasını istedi.
Başkanlık koltuğuna oturan Barış, Erol Ünal Karabıyık ve yetkililere verdiği talimatlarla, özellikle kendi yaş grubundaki çocuklara yönelik taleplerde bulundu.

Çocuklara yönelik büyük istekler
“Başkan Barış”, özellikle çocuklara yönelik bir voleybol web sitesi yapılmasını, bu sitede voleybolun temel kuralları ile oyunlar ve çizgi film olmasını istedi. Ayrıca, televizyonlarda gösterilmek üzere çizgi film ve gençlik dizisi de olmasının yararlı olacağını salık verdi.

Voleybol maçları çocuklara ücretsiz olsun
Voleybol maçlarına çocukların daha fazla gelmesini sağlamak için onlara çıkartmalar, hediyeler, oyuncaklar verilmesini isteyen Barış, “Çocuklar anne, babaları ile rahatça voleybol maçına gelsinler. Okul tribünü gibi aile tribünü de olsun. Maçlarda kötü sözler olmasın” talimatını verdi. Voleybol Salonlarını daha cazip hale getirilmesi için çeşitli hediyeler, oyuncaklar, çıkartmalar verilmesini de özellikle istedi.
Başkanlık makamındaki pencereden Yıldız Erkek Milli Takımın antrenmanını izleyen Barış, klasman grubu maçları oynayacak olan ağabeylerine takım kaptan Burak aracılığı ile çok daha fazla çalışarak başarılı olacaklarını hatırlattı.

İlköğretim birinci kademedeki arkadaşlarını her fırsatta voleybol maçına davet ettiğini ama bunun yeterli olmadığını söyleyen Başkan Barış,  özellikle okul çocuklarını Milli Takım oyuncuları ile daha fazla yakınlaştırmak amacıyla tüm milli voleybolcularımızın vakit buldukça okullarda çeşitli programlar ve söyleşilere katılmasını istedi.

Maçları salonlarda ve voleybol TV sitesinden takip ettiğini belirten Başkan Barış,  televizyonda daha kolay maçlar seyredilmesi için maçların şifresiz kanallarda yayınlanmasını istedi.
Son olarak, Ataşehir  Lions Eğitilebilir Çocuklar İş Okulu Müdürü Hasan Kurt’un kendisinden istediği voleybol filesi ve malzemeleri ile ilgili olarak ilgililere okul adresini ileterek gerekli desteğin verilmesi talimatını verdi.

 


Haberi Paylaş