Başkan Mutlugil’den Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ziyaret

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil ile Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu´nu ziyaret etti.

Ziyarette Kocaeli Büyükşehir Gençlik ve Spor Şube Müdürü Mehmet Kesen de hazır bulundu.

Spora ve sporcuya verdiği destek nedeni ile Karaosmanoğlu´na teşekkür eden Mutlugil, spor yaptığı yıllarda Kocaeli´ne sık sık gittiğini ve burada yapılan kamplara katıldığını ifade etti. Karaosmanoğlu, voleybol başta olmak üzere Kocaeli´nin amatör sporda marka olması için çalıştıklarını söyledi.

Kocaeli´nde son yıllarda spor alanında tesisleşme ve alt yapıda yapılan hamlelerin yakından takip edildiğini dile getiren Mutlugil, `´Kocaeli´nde spora büyük ilgi var. Spora ve özellikle voleybola olan olumlu yaklaşımınızdan dolayı teşekkür ediyoruz. Türkiye´nin olimpiyat hedefinde 81 ilde voleybolun alt yapısını hazırlamaya çalışıyoruz. Kocaeli´nde çok güzel çalışmalarınız var. İlk etapta okullardaki beden eğitimi öğretmenlerine antrenör eğitimi vermek istiyoruz. Böylece okullarımızdaki gençlerimizin voleybola olan ilgisini artırmak istiyoruz´´ açıklamasını yaptı.

Başkan Mutlugil´in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti vurgulayan Karaosmanoğlu, `´Ben sporun her türünü seviyorum. Yürüyüş ve yüzme gibi sporları da bizzat yapıyorum ve yapılmasını teşvik ediyorum. Halkımız ile haftanın üç günü yürüyoruz. Kenti spor tesisleri, yürüyüş yolları ve spor aletleri ile donattık. Bahçesi müsait olan okullarımıza spor salonları yapıyoruz, her okulumuza basket ve voleybol sahaları kuruyoruz´´ açıklamalarında bulundu.

VOLEYBOLUN ALT YAPISI OLUŞACAK

Kocaeli´nde voleybolun gelişmesine katkı sunmaya hazır olduklarını sözlerine ekleyen Başkan Karaosmanoğlu, `´Kocaeli´nde voleybolun alt yapısını oluşturmak için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da destek vermeye hazırız. Spora yapılan yatırım, gençliğe yapılan, geleceğe yapılan yatırımdır. Voleybolun Kocaeli´nde marka haline gelmesini arzu ediyoruz´´ şeklinde konuştu.

KESEN BİLGİ VERDİ

Büyükşehir´in spor okulları kapsamına voleybolun da alındığını hatırlatan şube müdürü Kesen, Başkan Karaosmanoğlu ile Federasyon Başkanı Mutlugil´e Kocaeli genelinde 4.500 öğrenciye farklı branşlarda spor yapma imkanı sağladıkları bilgisini verdi. Kesen, Büyükşehir´in spor okullarının 12 ilçedeki 41 spor tesisinde, 81 antrenör eşliğinde devam ettiği açıklamasını da yaptı. Kesen, bu çocuklardan 350´sinin köy okullarından geldiğini de sözlerine ekledi.
 Haberi Paylaş