“Baskı daha çok Eczacıbaşı Dynavit’te olacak”

Eczacıbaşı Dynavit’in 2022 Kadınlar CEV Kupası’ndaki rakibi Allianz MTV Stuttgart’ta yardımcı antrenör olan Faruk Feray Dzankovic, CEV Kupası final ilk maçını Voleybolun Sesi için değerlendirdi.

Zor bir karşılaşma olacağını bildiklerini söyleyen Feray, “Sonuçta rakip dünyanın en iyi takımlarından birisi. Rakibe saygı gösterip aynı zamanda kendimizi küçümsemeden karşılaşmaya hazırlandık. Genel olarak maç boyunca iyi savaştığımızı söyleyebilirim. Tabii ki belli noktalarda bizden daha tecrübeli oyunculara sahip oldukları için Eczacıbaşı Dynavit takımı bir iki adım öndeydi. Blokta iyi işler yaptık ancak defansta biraz dağınıktık. Pasör çaprazımız Krystal Rivers’ın da bizle olmayışı maç boyunda takımımızı yavaşlatan bir unsurdu.” dedi.

Ayazağa’daki atmosfere takım olarak pek alışık olmadıklarından bahseden Feray, “Atmosferi gördükten sonra ve kurulan baskıyı hissettikten sonra, neden Eczacıbaşı Dynavit’in maçı Burhan Felek Voleybol Salonu yerine bu salonda oynamak istediğini anlıyorsunuz. Ama olan oldu ve ilk maçı 3-1 kaybettik. Şimdi takım olarak neleri farklı yapmamız gerektiğini biliyoruz. Eczacıbaşı Dynavit’e karşı final oynamak bile takımımız ve Alman voleybolu açısından bir tür devrim. Bu yüzden baskı daha çok Eczacıbaşı Dynavit’te olacak çünkü bizim kaybedecek bir şeyimiz yok. Çeyrek finalde Busto’ya ilk maçı 3-0 kaybetmiştik ama evimizde onları yenerek turlamıştık. Tanıdık olduğumuz bir senaryo bizim için. Oynadığımız salon Scharrena’nın atmosferi de en az Ayazağa kadar etkili ve güçlü. Bu avantajı da kullanıp elimizden geleni yapıp kupayı kazanmaya çalışacağız.” açıklamasını yaptı.

Haberi Paylaş

Comments are closed.