Orthmann ile yola devam

Gelecek sezon için iç transfer çalışmalarına başlayan Türk Hava Yolları, Alman smaçör Hanna Orthmann ile sözleşme yeniledi.

Başarılı smaçör, 2012’den 2016’ya kadar Alman genç milli takımında oynadı. Peru’da düzenlenen 2015 FIVB Voleybol Kızlar 18 Yaş Altı Dünya Şampiyonası’nda mücadele etti. 2016 Dünya Grand Prix’de Alman A Milli takımında yer aldı. Macaristan ve Slovakya’da düzenlenen 2016 FIVB 19 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası’nda forma giydi. 2017’de İtalya Serie A’ya ProVictoria Pallavolo Monza’ya transfer oldu. 2018 FIVB Voleybol Kadınlar Uluslar Ligi’ne katıldı.

2020 de ise Avrupa Olimpiyat Eleme Turnuvası’nda en iyi smaçör ödülüne layık görülen oyuncu transferi ile ilgili: “Türk Hava Yolları’nda kaldığım için çok mutluyum. Bu takıma gelmek benim için çok doğru bir karardı. Bu kulübün atmosferini ve buradaki hayatı çok seviyorum. Önümüzdeki sezon daha büyük başarılar yakalamak için sabırsızlanıyorum” dedi.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat’ın makamında, kulüp yönetim kurulunun da katılımıyla gerçekleştirilen imza töreninde, Kulüp Genel Sekreteri Abdullah Kelkitli şunları söyledi:
“2021-22 sezon ortasında aramıza katılarak takımımıza güç katan genç ve yetenekli oyuncu Hanna Orthmann ile önümüzdeki sezon için de anlaşma sağladığımız için çok mutluyuz. Kısa zamanda takımımıza uyum sağlayarak faydalı olan oyuncumuza gelecek sezon için de güvenimiz ve inancımız tam. Kendisine ve takımımıza başarılar diliyorum.”

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.