Bayanlar Ligi’ne bomba isimler

Son yıllarda iki takım hemegonyasından kurtulan Bayanlar Birinci Ligi dünya starlarını Türkiye Liglerinde buluşturuyor. Ligin zirvesine oynayan takımlar lig bitmeden çok önemli transferlere imza attılar.

Aslında ilk transfer bombasını Türk Telekom geçen sene Küba asıllı İtalyan oyuncu Taismary Aguero’yı renklerine bağlayarak patlatmıştı. Ankara temsilcisi bu sene sezona yarı finalde veda etse de çıtayı önümüzdeki sezon için daha da yükseltmişe benziyor. Bunun ilk adımını da İtalyan oyuncunun sözleşmesini iki yıl uzatarak yaptı.

Ligin ikinci transfer bombasını şampiyonluklara alışkın Eczacıbaşı gerçekleştirdi. Bu sene de iyi bir takım kuran ve Amerika Milli takımından iki oyuncuya forma giydiren turuncu beyazlılar bu güzel kadrosuyla finale kadar geldi. Bu sezon şampiyonluğu kim kazanır bilinmez ama Eczacıbaşı Küba asıllı Mirka Francia Vasconcelas’ı renklerine bağlayarak seneye de şampiyonluk yarışında iddialı olduğunu göstermiş oldu. 33 yaşındaki tecrübeli voleybolcu İtalya takımı Perugia’da forma giyiyordu.

Ve son günlerin diğer transfer haberi Avrupa’da ikinci kez şampiyonluk yaşayan Vakıfbank Güneş Sigorta’dan geldi. Ligde yarı finalde Eczacıbaşı’na boyun eğen Vakıfbank Güneş Sigorta Alman Angelina Grün’ü renklerine bağladı. Grünlü Vakıfbank Güneş Sigorta seneye hem Avrupa’da hem de Türkiye liginde iddiasını sürdürecek gibi gözüküyor. 5 yıldır İtalya’nın önemli kulüplerinden Bergamo’da forma giyen 1.85 boyunda 29 yaşındaki oyuncu Vakıfbank Güneş Sigorta ile 2 yıllık sözleşme imzaladı. Vakıfbank Güneş Sigorta’nın Grün transferi ile yetinmeyeceği bir önemli yıldız oyuncuyu daha renklerine bağlamak için çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi. 

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.