Bayanlarda zirve maçı yarın

Eczacıbaşı-Zentiva A Bayan Voleybol Takımı, Türkiye Bayanlar Voleybol Ligi’nin güçlü ve iddialı takımlarından biri olan Türk Telekom ile 2 Nisan 2008 Çarşamba günü, saat 17:30’da karşılaşacak. Eczacıbaşı Spor Salonu’ndaki maç, D Spor’dan da canlı olarak yayımlanacak. 

Türkiye Ligi’nde sona yaklaşıldığını, play-off öncesi ilk sekize girme şansını yakalayan takımların maç kaybetmek istemediğini belirten Eczacıbaşı-Zentiva A Bayan Voleybol Takımı Teknik Direktörü Giuseppe Cuccarini “Daha önceki sistemde ligi ilk dört sırada bitiren takımların iki etaplı yaptıkları maçlar sonunda şampiyon belirleniyordu. Ancak bu sezon ilk sekiz takım şampiyonluk için mücadele verecek. Bu da 5-8 sıralamasında yer alan takımlar için yeni bir şans. Bu nedenle kalan her maç daha büyük önem kazandı. Çarşamba günü aramızda bir puan bulunan, güçlü rakibimiz Türk Telekom ile karşılaşacağız. İlk maçımızı çok güzel bir oyun sonunda kazanmıştık. İkinci maçta da galip gelip, yolumuza lider olarak devam etmek istiyoruz” dedi.

Türkiye Bayanlar Voleybol Ligi’ndeki 18 maçtan; 16’sını kazanan her iki takımdan Eczacıbaşı-Zentiva 48 puanla birinci, Türk Telekom 47 puanla ikinci sırada yer alıyor. Eczacıbaşı-Zentiva, bu maçını da kazanarak, Türkiye Bayanlar Voleybol Ligi’ndeki liderliğini sürdürmeyi hedefliyor.

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.