Baydemir: Hedefimiz 1. Lig

2. Lig Voleybol erkek müsabakalarında mücadelesini sürdüren Diskispor Erkek Voleybol Takımı 1. Lig’e yükselmek için mücadele veriyor. Diskispor Erkek Voleybol Hakımı, Ankara Play-Of müsabakaları öncesi Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’i ziyaret etti. Ziyarette hazır bulunan Voleybol Federasyonu Diyarbakır İl Sorumlusu İsmet Gökşin Baydemir’e voleybol takımına verdiği destek nedeni ile plaket verdi.

Başkan Baydemir’in spora olan desteğini bildiğini belirten Gökşin, “Başkan beyin desteği ile bu noktaya gelen takımımız 1. Lig’e yükselerek Diyarbakır’ı daha iyi yerlerde temsil edecek” dedi.

Her fırsatta sporun barış ve kardeşlik içerdiğini söylediğini ifade eden Baydemir ise, Diyarbakır’ın bu duygulara da ihtiyaç duyduğunu söyledi. Diskispor olarak sporu kentte yaşayan tüm yurttaşlar için bir davranış biçimi, bir alışkanlığı haline dönüştürme çabası içerisinde olduklarına vurgu yapan Baydemir, “Şüphesiz ki; Diyarbakır’ın bu manada morale ve motivasyona da ihtiyacı var. Türkiye’nin batı yakasına kendisini yaşamın bu anlamı ile göstermesine de ihtiyacı var. Emin olun sizin ortaya çıkaracağınız başarı kentimiz Diyarbakır’ın tanıtımına da çok önemli bir katkısı olacaktır” dedi.

Takımın şu ana kadar gösterdiği başarıdan ve gayretten dolayı büyük bir memnuniyet duyduğunu kaydeden Baydemir, tüm sporculara ve Diskispor yöneticilerine gösterdikleri başarı için teşekkür etti.

Baydemir’den erken Newroz kutlaması
Diskispor Erkek Voleybol Takımı’nın 1. Lig’e yükseleceğine inandığını ve takıma güvendiğini ifade eden Baydemir, ilk karşılaşmanın 21 Mart tarihinde olması sebebi ile sporcularını Newroz’unu şimdiden kutladı. 

Baydemir, “Ben şimdiden hepinizin Newrozunu kutluyorum. Tam da baharın habercisi olarak bize iyi haberler getireceğinizden endişe duymuyorum. Müsabakalarda da hedef kesinlikle Birinci Lig olmalı” diye konuştu.

Diskispor Erkek Voleybol takımına 3 ay önce transfer olan Radion Chmıl de tercüman aracılığı ile “Diyarbakır’ı daha önce basından duymuştum ve önceleri çok korktum. Ama şimdi burada olduğumu için çok mutluyum” dedi. 

 

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.