Beklenen finaller

Kadınlar ve erkeklerde hızla sona doğru gidiyoruz. Final serisi erkeklerde başladı. İki kaliteli ekip ve şampiyonluğa yakışır bir mücadele bizleri bekliyor diyebilirim. Fenerbahçe Grundig’in ilk maçı 3-1 alması bizleri yanıltmasın bu seri gerçekten çok çekişmeli ve zevkli geçecek. Son oynanan Türkiye Kupası finaline bakacak olursak dengelerin ne kadar yakın olduğunu orada hepimiz gördük.

İlk maça baktığımızda da Fenerbahçe Grundig’in 3-1’lik skorunda ufak nüansların ön plana çıktığını görüyoruz. Halkbank defans yapmayı seven bir takım ve eğer ikinci maçta bu özelliğini ortaya koyarsa seriyi uzatabilir. Fenerbahçe Grundig ise daha net hücum yapan bir takım. 3 yabancısı da skora katkı yaparken özellikle Miljkovic tecrübesini konuşturuyor. Fenerbahçe Grundig şampiyonluk için bir adım önde olsa da Ankara’da oynanacak maç şok şeye gebe.

Bayanlar finaline gelecek olursak Fenerbahçe’nin rakibi Galatasaray Daikin’i zorlanarak da olsa geride bırakmayı başaran VakıfBank oldu. Açıkçası ben Fenerbahçe-Eczacıbaşı VitrA serisinin uzayacağını VakıfBank-Galatasaray Daikin’in ise daha kısa süreceğini düşünmüştüm ama öyle olmadı. Galatasaray Daikin final için VakıfBank karşısında çok direndi ama son hücumları daha iyi değerlendiren sarı-siyahlılar finale yükseldi.

TRANSFER SÖYLENTİLERİ ETKİLİYOR
Geçtiğimiz günlerde sitemizden bir bilgilendirme yayımlamıştık ve takımların sezonları bitmeden transfer yazmayacağız demiştik. Bu konuda ne kadar haklı olduğumuzu gördük. VakıfBank’ın oyuncularının Galatasaray Daikin karşısında kafaca ne kadar dağıldığını gördük. Çıkan transfer dedikoduları ister istemez oyuncuları etkiliyor. Brakocevic bile twitter hesabından isyan edip “Kimseyle anlaşmadım bu haberler yalan” demek zorunda kaldı.

VAKIFBANK FİNALDE FARKLI OLACAKTIR
Bayanlarda Fenerbahçe ile VakıfBank arasında oynanacak finalin de çok heyecanlı geçeceğini tahmin ediyorum. VakıfBank’ın oyuncuları hem mental olarak biraz dağıldı hem de Galatasaray Daikin’in bütün sezon süren istikrarsız oyunu onları etkiledi. Rakibin kolay olacağını düşünmek bu serinin uzamasına neden olmuş olabilir ama finaldeki rakiplerinin ne kadar dişli olduğunu onlar da çok iyi biliyor. Bu yüzden ciddi az hata yapan bir VakıfBank seyredeceğimizi düşünüyorum.

ECZACIBAŞI HERKESİN HAYAL KIRIKLIĞI
Şampiyonlar Ligi’nde alınan dördüncülük Türkiye Kupası’ndaki üçüncülük ve bugün lig şampiyonluğunda da final göremeyen Eczacıbaşı VitrA’da köklü bir değişikliğe gidecek. Son istifa haberi de bunun göstergesi. Micelli ile bana kalsa geçen sene yollar ayrılmalı ve değişiklik geçen sene başlamalıydı. Bu arada eğer doğruysa sezon bitmeden iç transferde atılan imzaları da doğru bulmuyorum. Eczacıbaşı gibi bir kulübün önünde final serisi varken bu kadar acele edilmesi gerekmiyordu. Sonuç ta Eczacıbaşı gibi köklü bir kulübü herhalde 10 gün daha oyuncular bekleyebilirdi. Bundan sonrası Eczacıbaşı için zor bir süreç. Yeniden yapılanma ve takıma çok daha katkı sağlayacak yabancı oyuncular bulmak için yöneticiler şimdiden kolları sıvamış olmalı.

DEDİKODULAR
Eğer dedikodular doğruysa bu sezon çok ilginç bir transfer dönemi bizi bekliyor. 4 yerli pasör var ve hepsi de bu sene serbest. Bu transferler ilgi ile bekleniyor. Ayrıca VakıfBank’ın oyuncuları konusunda da çok fazla haber çıkıyor. Takım dağılacak mı yoksa VakıfBank oyuncularının hepsini elinde tutmayı başarabilecek mi. Göreceğiz. Galatasaray Daikin’in yeniden nasıl yapılanacağı, erkeklerde nasıl bir kadro kuracakları henüz belirsiz. Beşiktaş erkek takımı lige yükseldi. Onların da izleyeceği politika merak ediliyor. Sezonlarını bitiren oyuncuların transfer haberlerini yavaş yavaş sitemizde paylaşacağız.

Sevgiyle kalın…

Begüm Doğanay Süülker


Haberi Paylaş