Ben seçtim, oldu

BUNDAN SONRA BÖYLE – 26

BEN SEÇTİM, OLDU

Türk Bayan Milli Takımı’nın bu yıl önünde;
Gittikçe önemini yitiren bir turnuva halini alan Avrupa Ligi,
Haziran ayında (20-30) Mersin’de Akdeniz Oyunları,
Ağustos’ta (2-18) Dünya Grand Prix Şampiyonası,
Eylül’de (6-14) Almanya-Halle, Berlin’de Avrupa Şampiyonası,
gibi çok önemli organizasyonlar var. Şimdi bu maçlar için kadroyu kim seçecek?
Bugüne kadar Bayan Milli Takımımızın kim veya kimler tarafından, hangi kıstaslara göre seçildiğini bilemediğim için acaba; sporculardan birisinin sözü yine geçerli mi olacak?
Yoksa! bu kez kurulan Teknik Kurulda! (Nalan Ural, Zeycan Acar, Gonca Dilik) Türkiye’nin en yetenekli pasörlerinden biri olan ve şimdi ise Federasyon üyesi Koordinatör Bahar Mert Üçoklar’ın, mertçe ortaya sunacağı gerekçeler mi geçerli olacak?
Nasıl seçim mi? Bence;
Takımı yönlendirecek olan pasör Naz Aydemir, hücumdaki silahlar Neslihan Darnel, Seda Tokatlıoğlu, Neriman Özsoy. Rakibi durduracak blokör Eda Dündar. Defansın supabı libero Gülden Kuzubaşıoğlu’nun oluşturduğu milli çatıya, ay-yıldızlı formanın ağırlığını taşıyabilecek, Milli mücadelenin para karşılığı yapılmayacağını bilen gençlerden takviyeli bir kadro seçilmelidir, derim.
Ben seçtim. Oldu…
…Aday kadroları seçimi ile ilgili “Nasıl bir kadro?” başlığında ki yazımın sonunda…
“…biliyorum şimdi sen kim oluyorsun da bize akıl veriyorsun diyecekler. Desinler.”
Diye yazmıştım.
Onlar da demişlerdi! (*)
Ama, aday kadronun kimler tarafından seçildiği açıklanmadı!
BAK: (*). VoleybolunSesi, Bundan Sonra Böyle-23; 16 Nisan2012


İŞGÜZAR (*) GÜVENLİKÇİ !

Galatasaray –Vakıfbank bayanlar voleybol maçından sonra BASIN Tribününe kadar gelerek “Maç bitti. Burayı terk edin!” diyen kişilere gereken cevabı ben verdim. Bakalım başka kimler verecek derken Kayhan Kösem’in muhteşem yazısını okudum. (1). Rahatladım.
TEŞEKKÜRLER Kayhan kardeşim.
Şimdi, Voleybol Federasyonu’ndan gelecek tepkiyi bekliyorum.

NE DİYECEKLER ?
Kulüplerin şiddeti ve düzensizliği önlemek için salona getirdiği özel güvenlik elemanlarının görevi, emniyeti sağlamanın yanında, küfürü önlemek ve kendini bilmeyen bir takım seyircinin oyun alanına attığı yabancı maddelere mani olmak iken, kulüp güvenlikçileri seyirci ile taraf olduğu için salonda sadece konu mankeni olarak boy gösteriyorlar.
Bir başka boy gösterenler de, salon içinde kim olduğu meçhul bir aşağı, bir yukarı dolaşanlar! Bu arada, elini kolunu sallayan herkes, Basın için ayrılan tribünde kendi havasında!
Yurtdışında, bırakın önüne geleni, akreditasyonu olmayan bir Basın kartı sahibini salona bile sokmazlar!
Evet; bekleyelim bakalım! Nasıl olsa bunlara  dur diyen birisi çıkacaktır!

HERKES GÖREVİNİ BİLECEK!
Spor müsabakalarında şiddeti ve düzensizliği önlenmesine dair 6222 sayılı yasanın uygulanmasına işlerlik kazandıracak yönetmelik yayınlandı.
Bu yönetmeliğe göre; federasyon, kulüp yöneticileri, emniyet birimlerinin sorumluluk alanlarının yanında, yetki ve görevlerini de belirtiyor!
Taraftarların kanuna ve yönetmeliğe uymasını da gerekli kılıyor.Uymayanlar hakkında kanuni işlem yapılmasını da ön görüyor.
Bakalım, görevleri belirtilen herkes nasıl bir davranış sergileyecek. Bu yetkilerini, salonları kavga alanları haline getirenlere karşı nasıl kullanacaklar göreceğiz!
Gönlümüz, huzur içinde izleyen olabilmek için disiplinden yana…
BAK (1): VoleybolunSesi.”Terör Nerede?”Kayhan Kösem.31.Aralık 2012
BAK (*): İşgüzar: TDK: Cilt:1-Sayfa:729

 
ECZACIBAŞI’NIN GÜCÜ

Türk Bayan Voleybolunun temel taşı ve lokomotifi olan Eczacıbaşı, her sezon olduğu gibi bu sezon da Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde iddiasını sürdürürken, Eczacıbaşı yönetimi bu başarıya ortak olması için İstanbul’dan 10 voleybol yazarını Almanya (Berlin-Dresden) seyahatine davet etti.
Eczacıbaşı Holding’in Basın İlişkileri Müdürü Cem Tanrıkılıcı, Kulüp Müdürü Dr.Cemil Ergin ile İletişim Uzmanı Vahide Palantöken’in ev sahipliği yaptığı bu organizasyon için söylenebilecek tek söz: Fevkalâde…
Gazetelerin bayan yazarlarının katılmadığı Şampiyonlar Ligi’ndeki, Dresdner maçını Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Kulüp Başkanı Faruk Eczacıbaşı ve Holding’in CEO’su Erdal Karamercan ile birlikte izledik.
Her zaman ki gibi yine tekrarlıyorum;
Eczacıbaşı bu işi çok iyi biliyor.
FOTOĞRAF: Voleybol  Yazarları, Berlin şehrinin ana sembolü Brandenburg Kapısı önünde…
AÇIKLAMA: Gördüğüm lüzum üzerine; Eczacıbaşı Holding ve Spor Kulübü ile herhangi bir reklâm ilişkim yoktur.


HALKBANK’IN YÜKSELİŞİ

Türkiye Ligi ve Kupası’nın yanında Avrupa CEV Cup’ta da mücadele eden Halkbank Erkek Voleybol takımı yükselişini sürdürüyor.
Ekonominin incelikleri yanında, spor kültürünü de birlikte yürüten Halkbank Genel Müdür Yardımcısı ve Kulüp Başkanı Selahattin Süleymanoğlu,Genel  Kaptan Başhekim Dr. Atakan Mermer ve Genel Menajer Ahmet Kavaz ile Hollanda’nın Zwolle kentinde oynanan CEV Kupası maçında rakibi Landstede Zwolle takımını yenerek üçüncü tura yükselen Halkbank’ın maçını da izledim.
Süleymanoğlu’nun ev sahibi olduğu Hollanda seyahatinde, Voleybol Federasyonu Başkan vekili Av.Alper Sedat Aslandaş ve Basın Danışmanı Hasan Kulaç ile Halkbank tarafından Amsterdam ve Kuzey Denizi sahilinde Den Haag kentinde sunulan güzelliklere de ortak oldum.
“…Bu arada Halkbank’ın finalden önceki en büyük rakibi Rusya temsilcisi Iskra Odıntsovo olacak gibi görülüyor.(*) diye yazmıştım.
Senelerin şampiyonu Odintsovo’yı bu kez kupa dışında bırakan Halkbank takımı oldu. Mavi-beyazlı ekibimiz bu sonuçla adını da çeyrek finale yazdırdı.
FOTOĞRAF: (Soldan) Av.Alper Aslandaş, R.T.Selahattin Süleymanoğlu, Dr.Atakan Mermer, Hasan Kulaç. “Lahey Adalet Sarayı” önünde…
BAK (*): VoleybolunSesi: Bundan Sonra Böyle-25,22.Ekim.2012
NOT: Halkbank ile de herhangi bir reklâm ilişkim yoktur.


SAĞLIKTAN SPORA AYDINLAR

Fenerbahçe Bayan Voleybol takımına sponsor olmasıyla, sarı-lacivertli ekibi Dünya Kulüpler Şampiyonluğuna kadar taşıyan Acıbadem Sağlık Grubu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar.
Aydınlar, bir süre ayrı kaldığı salonlara bu kez Voleybol Federasyonu’na sponsor olarak tekrar geri döndü.
Özcan Deniz’in şarkı sözünde ki gibi;
“Dönüşüm muhteşem olacak” demedi ama,
O şarkının mısraları şöyle diyor:
“Bütün duvarlarda adın yazacak,
Bütün sokakları süsleyeceksin…”
Sanki Acıbadem Sağlık Grubu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar için yazılmış.
Ne diye bilirim.
Sadece bir teşekkür…


SALONLARIN BAŞINA GÜMÜŞBAŞ

Voleybolun mabedi olan Burhan Felek ile 50.Yıl’a Salon Amiri olarak Abdullah Gümüşbaş atandı.
Bu zorlu ve yıpratıcı görevi Ramiz Kayın’dan teslim alır almaz kolları sıvayan ve salonların oynanacak maçlar için hazır halde tutulmasını kısa sürede ve titiz bir şekilde gerçekleştiren, yıllarını voleybol camiasına hizmetle geçiren, gerçek dost Gümüşbaş’a başarılar diliyorum.


ACAR TEMSİLCİ

Türkiye’nin en büyük spor potansiyeline sahip mega kenti İstanbul’a Voleybol İl Temsilcisi olarak Çetin Acar atandı.
Voleybolda bugüne kadar gelen sorunların ortadan kaldırılması için, Acar’ın bundan böyle büyük çaba sarf etmesi gerekecek.
Ortaköy Öğretmen Okulu’nda aramızda sene farkı olmasına rağmen, aynı mesleğe adım attığımız, Türkiye’nin en önemli eğitim yuvasında kazandığımız bilgeliği ve duruşumuzu sergileyen kardeşim Çetin Acar’a bu zorlu mücadelesinde başarılar dilerim.


SON SÖZ !

İsviçreli Sanat Yazarı ve Ressam Joahnn Heinrich Füssli şöyle der;
“ Sizden aşağıdakilere önem kazandırmak istiyorsanız, saldırılarına cevap verin.”

Ragıp TEKİN
 Haberi Paylaş